AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Nuri Şahin'i sadece Ruben Amorim geçebildi

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 11 May 2022 - 17:11 / Son Güncelleme : 11 May 2022 - 17:22

Nuri Şahin Antalyaspor'daki performansıyla Avrupa'nın 40 yaş altı teknik adamları arasında en iyi ikinci isim olurken Ruben Amorim ilk sırada yer aldı.

Futbolculuğu devam ederken aynı zamanda teknik direktörlük yapan ve Antalyaspor'un başına geçen Nuri Şahin, son 14 maçta topladığı 32 puanla Avrupa’nın 40 yaş altı teknik adamları arasında en iyi ikinci isim olmayı başardı. 

En iyi ikinci teknik direktör oldu 

33 yaşındaki Nuri Şahin Avrupa'nın en iyi 10 liginde 40 yaş altı çalıştırıcılar arasında zirveye oynarken Jürgen Klopp, Jose Mourinho ve Thomas Tuchel gibi hocalarla çalışmasının meyvelerini topluyor. Antalyaspor'da yenilgi yüzü görmediği 14 maçlık performansıyla ve topladığı 32 puanla en iyi ikinci hoca oldu. 

Ruben Amorim'i geçemedi

Genç teknik adamlar arasından Antalyaspor'un hocası Nuri Şahin Avrupa'da sadece 35 puan toplayan Sporting Lizbon'un başındaki Ruben Amorim'i geçemedi. Şahin Antalyaspor ile mağlubiyet yüzü görmediği bu seride, 9 galibiyet ve 5 beraberlik elde etti. Şahin 2020-21 sezonunda gösterilen 13 maçlık performansı geçerek yeni bir rekor kırdı.