Nzonzi suçu takım arkadaşlarına kesti!

24.12.2019 - 10:21 | Son Güncellenme: 24.12.2019 - 10:21

Galatasaray'da kadro dışı bırakılan Steven Nzonzi, performansındaki düşüklüğe gerekçe olarak hücum oyuncularının orta sahayı yalnız bırakmasını gösterdi.

Sarı-Kırmızıların sezon başında Roma'dan kiraladığı ancak performansıyla tepki toplayan ve gözden çıkarılan Nzonzi, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Kötü performansının sorumlusunun hücum hattındaki oyuncular olduğunu savunan Fransız orta saha, “Kenarda oynayan futbolcu, savunma arkasına koşu yapmak, tempolu oynamak varken topu alıp geri dönüyorsa nasıl kaleye gideceksiniz? Ben ileri koşacak, bir futbolcu bulmakta zorlanıyordum. Ağır olan ben miyim yoksa bu takımı başkaları mı ağırlaştırıyor?” dedi.

Nzonzi, şöyle devam etti:

 “Ben topu aldığımda öne doğru koşacak futbolcu bulamıyordum. Benim oynadığım pozisyondaki bir futbolcu garanti ve doğru pası vermeye çalışır. Burada kim oynarsa oynasın durum değişmeyecek. Bu sorun savunmanın önünde oynayan futbolculardan değil, tamamen ön taraftaki durağanlıktan kaynaklanıyor."

Tek başına çalışıyor

Kadro dışı bırakılan Nzonzi'nin tek başına antrenman yaptığı öğrenildi. (Skorer)

Akşam'ın haberine göre ise; Nzonzi’nin Belhanda, Babel ve Feghouli’yi kastettiği belirtilirken, ön tarafta ağır tempo oynayan bu 3 isimin yanına son maçlarda Selçuk İnan’ın da girmesi Fransız yıldızın serzenişlerindeki haklılık payını ön plana çıkarıyor.

Ankaragücü’nü evinde yenemeyen, Göztepe deplasmanında dişli rakibine kaybeden Galatasaray’da Ocak ayı iple çekilirken, tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’in Babel, Feghouli ve Belhanda hakkında vereceği karar ise merakla beklenmeye başlandı. 

Senin için hazırladığımız haberler