O anları böyle gördüler: "Irkçılığa kırmızı kart"

10.12.2020 - 15:26 | Son Güncellenme: 10.12.2020 - 15:33

Paris Saint Germain - Başakşehir maçında yaşanan ırkçılık skandalı, İspanyol basınının da gündemindeydi. Webo'ya yapılan ırkçılığı İspanyollar nasıl gördü, hangi başlıkları attı? İşte yanıtı...

O anları böyle gördüler: "Irkçılığa kırmızı kart"

Şampiyonlar Ligi'nde Paris Saint Germain ile Başakşehir arasında oynanan karşılaşma, yaşanan ırkçılık olayları sebebiyle daha fazla öne çıktı. Tüm dünyanın gündeminde olan karşılaşma öncesinde futbolcu ve hakemlerin protestosu, İspanyol basınında da yer buldu. 

Tüm dünyaya mesaj gönderildi

İspanyol basını, PSG-Medipol Başakşehir maçı öncesinde futbolcuların ve hakemlerin saha ortasında diz çökerek futbolda ırkçılığı protesto etmesinin tüm dünyaya gönderilmiş bir mesaj olduğunu yazdı.

Irkçılığa kırmızı kart

Marca gazetesi "Irkçılığa kırmızı kart" başlığıyla verdiği haberde, PSG ile Medipol Başakşehir arasında oynanan Şampiyonlar Ligi maçı öncesinde her iki takımın futbolcularının saha ortasında diz çökerek "ırkçılığa karşı sembolik bir mesaj" verdiklerini vurguladı.

Polemik bitmez...

"PSG'li ve Başakşehirli futbolcular, salı günü yaşanan olaydan sonra ırkçı şiddete karşı birleşti." diye yazan Marca, karşılaşmanın futboldan çok, dördüncü hakemin, Başakşehir Yardımcı Antrenörü Pierre Webo'ya ırkçı söylemi ve verilen tepkiyle hafızalarda kalacağını vurguladı. Yapılan yorumda, maçın ertelemeyle de olsa oynanmasına rağmen "salı günü yaşananlara ilişkin polemiğin bitmeyeceği" kaydedildi.

"En büyük ırkçılık karşıtı gösteri"

El Pais gazetesi de dünkü maç öncesinde tüm futbolcuların ve hakemlerin saha ortasında diz çökmesini ve yumruklarını havaya kaldırmasını "Futbol endüstrisi tarihinde şimdiye kadar görülmüş en büyük ırkçılık karşıtı gösteri" ifadesiyle okuyucularına verdi.

"Tüm dünyaya mesaj"

Haberde, UEFA'nın salı günü yaşananlarla ilgili bir soruşturma açtığı, bunun için bir disiplin ve etik müfettiş tayin ettiği aktarıldı. Sport gazetesi, PSG ve Medipol Başakşehir'in "tüm dünyaya bir fair play mesajı gönderdiğini" yazdı.

Senin için hazırladığımız haberler