Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: ''Josef Sural'ın ailesi artık bizim ailemizdir''

29.04.2019 - 21:44 | Son Güncellenme: 29.04.2019 - 21:44

Kayseri deplasmanından dönen Alanyasporlu futbolcuları taşıyan özel minibüsün devrilmesi sonucu ağır yaralanan Josef Sural yaşamını yitirdi. 

Sural'ın cenaze töreninde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıklamalarda bulundu:

''Bu gece Antalya'dan İstanbul'a, yarın da İstanbul'dan Çekya'ya götüreceğiz. Ailesini de Prag'a götüreceğiz. Sparta Prag'a teşekkür ediyoruz. Josef Sural'ın ailesi artık bizim ailemizdir. Kendi ailemiz gibi onlara sahip çıkacağız. Biz Josef'i çok sevmiştik. Onlar da Alanya'yı çok sevdi. İnşallah bu törenle kalmayacak. Hiçbir zaman bu kıymetli evladımızı unutmayacağız. Başımız sağ olsun.''

Hasan Çavuşoğlu: “Acımız çok büyük”

Törende konuşan Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, konuşmakta zorlandığını ve takımın önemli bir ferdini kaybetmekten dolayı çok üzgün olduklarını söyledi. Törene katılan herkese teşekkür ettiğini ifade eden Hasan Çavuşoğlu, “Josef Sural, ailemizin çok değerli bir parçasıydı. Kişilik ve karakter olarak çok kaliteli bir kardeşimizdi. Acımız çok büyük. Ailesine ve camiamıza sabırlar diliyorum” dedi.

Çavuşoğlu, aracın şoförü E.A'nın tutuklandığını açıklayarak, "Emniyetten aldığım bilgiye göre şoförün tutuklandığını duydum" şeklinde konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler