O Tweet'i atmayacaktın! İşte Comolli'nin sözleşmesi...

Damien Comolli, Fenerbahçe'de nasıl bir sözleşmeye sahip?
17 Ocak 2020 18:10- Son Güncelleme - 17 Ocak 2020 18:10
Google news abonelik

Fenerbahçe'de sportif direktörlükten istifa eden Damien Comolli'nin kulüpte işe başlarken yaptığı 3 yıllık sözleşmenin detayları ortaya çıktı. Habertürk Muhabiri Ahmet Selim Kul'un ulaştığı sözleşmede Fransız spor adamı oldukça geniş yetkilere sahip. Comolli, attığı Tweet'le sözleşmenin 4. maddesini çiğnemiş oldu. İşte sözleşmenin önemli maddeleri....

Geldiği ilk günden bu yana tartışılan, Fenerbahçe'ye büyük başarısızlıklar yaşatan ve Samandıra'daki atmosferi altüst eden Comolli, dün Ali Koç ile yaptığı son görüşmenin ardından istifa etti. 

Comolli'nin Fenerbahçe ile imzaladığı sözleşmeye ise Haber Türk ulaştı. 

Sözleşmede Comolli'ye tanınan geniş yetkiler dikkat çekerken özellikle Falette konusunda yaptığı açıklamaları yalanlayan bir madde de ortaya çıktı! Comolli'nin maaşı ve fesih maddeleri de oldukça dikkat çekti.

İşte Comolli'nin sözleşmesi...

- Yönetime profesyonel futbol takımı hakkında her konuda ve teknik direktörün de dahil olduğu kilit personel alımı konusunda tavsilerde bulunmak.

  • Kulübün Gençlik Akademisi de dahil olmak üzere gençlere yönelik politikasında genel sorumluluk ve yönetim kurulu ile birlikte bu politikaları oluşturmak.
  • - Kulübün scouting politikasında genel sorumluluk ve yönetim kurulu ile birlikte bu politikaları oluşturmak

- Yönetimle birlikte oyuncu kontratlarını ve pazarlıklarını yönetmek.

- Oyuncuların kulüpten gidişlerini veya kulübe gelişlerini yönetimle birlikte teknik direktörün de danışmanlığında yönetmek.

COMOLLI'NIN MAAŞI VE BONUSLARI

Damien Comolli'nin maaşı ve bonus maddeleri de sözleşmede merak edilen diğer bir konu. Fransız futbol adamı Fenerbahçe'den ilk yıl için 800 bin Euro, ikinci yıl için 850 bin Euro, üçüncü yıl için ise 900 bin Euro'luk sözleşmeye imza attı.

Comolli'nin yetkileri bir kenara sözleşmesinde yer alan görev tanımı maddelerinde de ilginç detaylar var. Comolli'nin ayrılma sürecinde bu maddelerden bir tanesini çiğnemiş olması ve o açıklamalarda söylediğinin 4. maddenin 4. bendiyle çelişiyor olması ise dikkat çekti. İşte o maddelerden bazıları:

- Başkan, kulüp veya kulüpteki sözleşmeli olduğu pozisyon hakkında kamuoyunda negatif, eleştirel ve aşağılayıcı yorumda bulunmamak. (Comolli bu maddeyi Twitter hesabı açarak ve oradan bazı açıklamalar yaparak çiğnedi!)

- Başkan, kulüp veya kulüpteki sözleşmeli olduğu pozisyon hakkında kamuoyunda negatif, eleştirel ve aşağılayıcı yorumda bulunmamak. (Comolli bu maddeyi Twitter hesabı açarak ve oradan bazı açıklamalar yaparak çiğnedi!)

- Kulübe özenle, dürüstçe ve yeteneklerini kullanarak hizmet etmek.

Tazminat maddeleri!

Comolli her ne kadar istifasını vermiş olsa da sözleşmesinin feshi için görüşmeler yapacak. Henüz fesih şartlarının ne şekilde olacağı netleşmemiş olsa da sözleşmede yer alan kontratın erken fesh edilmesi konusunda da dikkat çekici maddeler yer alıyor.

  • Fesihten sonra takip eden 12 ayın ücreti ödenir. 
  • - Sözleşmenin son yılıysa sadece kalan süre ödenir.