“Obradovic günümüzün dışında kalıyor”

Galatasaray’ın tecrübeli gardı Barış Ermiş, Fenerbahçe’de birlikte çalıştırdığı başarılı antrenör Zeljko Obradovic için, günümüz basketbolunun dışında kaldığını, dünyanın en iyi antrenörlerinden biri olsa da NBA’de yapamayacağını söyledi.
21 Ekim 2020 22:39- Son Güncelleme - 22 Ekim 2020 00:48
Google news abonelik

Bu sezon Galatasaray forması ile profesyonel kariyerinde 17. sezonunu geçiren Barış Ermiş, Deniz Aksoy’un S Sport’taki 3 Saniye programının konuğu oldu.

"Naumoski’ye hayranlıkla bakıyordum"

“O zaman Efes’te A Takım’a çıkmak için müthiş bir yetenek olmanız lazımdı.” diyen Barış Ermiş, “Ben insanlara hayranlıkla bakıyordum. Petar Naumoski’nin formasını silmesine, ayakkabı bağlamasına hayranlıkla bakıyordum. Şimdi altyapıda bir oyuncu nasıl hayal kuruyor? Efes’te oynamanız için hayal kurup hissetmek ve çalışmak lazım. Şu an Shane Larkin ve Bryant Dunston’ı geçmeniz mümkün değil.” ifadelerini kullandı.

“NBA’de yapamaz”

“NBA’de yapamaz”

Fenerbahçe’deki sezonlarından bahseden deneyimli oyun kurucu, Simone Pianigiani dönemi hakkında, “Hem takım olarak hem de psikolojik olarak kötü bir seneydi. Pianigiani esnek değildi ve esnek olmadığı gibi, bir beğenmemezlik vardı.” şeklinde konuşuruken, Zeljko Obradovic için “Çalıştığım bir basketbol dehası ama günümüz basketbolunun dışında kalıyor. Onun dediği dışında bir şey olmuyor. Bu da oyuncuyu bunaltıyor. NBA’deki antrenörler dahil, dünyanın en iyi antrenörlerinden biri ama NBA’de yapamaz. Obradovic ben odaklı. NBA ise oyuncu odaklı.” dedi.

Barış Ermiş, bu sezon Tofaş’tan Galatasaray’a transfer sürecine de değindi. Ermiş, Aslanlar’ı neden seçtiğini şu ifadelerle anlattı:

“Galatasaray’ı seçmemdeki en büyük etmen teknik ekibidir. Bu saatten sonra bir maceraya açık değilim. Ertuğrul Erdoğan, beni bilen, basketbol aklı çok yüksek bir isim. Ekibi de basketbol için yaşıyor. Çalışmayı çok seviyorlar. Obradovic’in basketboluna yakın ama saha içinde de oyuncuyu rahat bırakabiliyor.”