AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Obra 'Feda' dedi! Sıra oyuncularda...

İlk Yayınlanma : 21 Haz 2020 - 12:38 / Son Güncelleme : 22 Haz 2020 - 10:12

Gelecek sezon iddialı bir kadroyla yoluna devam etmek isteyen Fenerbahçe Beko'da Sırp koç Obradovic, 'Feda' derken gözler basketbolculara çevrildi.

Obra 'Feda' dedi! Sıra oyuncularda...

BARIŞ ŞEHİRLİOĞLU - AJANSSPOR ÖZEL

Fenerbahçe Beko'da Başantrenör Zeljko Obradovic ile aylardır beklenen görüşme gerçekleştirildi. Tam 5 gün süren görüşmelerden sonra deneyimli koç, "Ailemle görüşüp, kararımı vereceğim" diyerek, İstanbul'dan ayrıldı.

Sırp koç hafta başında Fenerbahçe Beko ile devam edip etmeyeceğini kulübe bildirecek.

Fenerbahçe Başkanı Ali, Başkan Vekili Semih Özsoy ve genel menajer Maurizio Gherardini'nin de katıldığı görüşmelerdeki ana konu takım bütçesiydi. Ajansspor'un edindiği bilgiye göre Obradovic, kendi maaşında yaklaşık yüzde 50 indirim yapabileceğini, ekibinde yer alan isimlerin maaşını da aşağıya çekebileceğini ve bu konunun da kendisini bırakılmasını istedi.

Yüzde 50 indirim yapacak

Obradovic aslında Fenerbahçe ile devam etmek istiyor ve bunun için de fedakârlıktan kaçınmadı.

Buna göre Obradovic, kalmaktan yana karar verirse, yıllık 1.6 milyon Euro karşılığında 1 yıl opsiyonlu olmak üzere, 3 yıllık yeni sözleşme imzalayacak.

Öte yandan Sırp koç, takımdaki oyuncuların kontratlarında yapılacak revizyona kendisinin karışmasının mümkün olmadığını; bunu yönetimin çözmesi gerektiğini belirtti.

Oyunculardan yüzde 20 indirim talebi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, basketbol şubesinin bütçesinin yüksek olduğunu ve düşürülmesi gerektiğini geçtiğimiz hafta FB TV'deki 'Gündem Özel' programında dile getirmişti.

Bu noktada bütçesi düşse de zirveye oynamaya devam edecek bir takımın olması da önemli bir detay.

Buna göre halihazırda 30 milyon Euro seviyelerinde olan takım bütçesinin düşürülmesi için oyunculardan %20 oranında indirim talep edildi.

Genel olarak oyuncuları bu talebe olumlu yaklaştığı öğrenilirken, bir tek Kostas Sloukas henüz bir cevap vermedi. Yunan oyun kurucunun da sarı lacivertlilerle yola devam etmesi bekleniyor.

Fenerbahçe Beko, Zeljko Obradovic yönetiminde tarihi başarılar yakaladı. Sarı lacivertli takım THY Euroleague şampiyonluğu dahil olmak üzere toplam 11 kupa kazandı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.