Obradovic: 'Maçı kazanmayı hak ettiğimizi düşünüyorum ama...'

5 Mayıs 2018 15:30- Son Güncelleme - 5 Mayıs 2018 15:30
Google news abonelik
Obradovic: 'Maçı kazanmayı hak ettiğimizi düşünüyorum ama...'

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 28. hafta maçında konuk ettiği Beşiktaş Sompo Japan'ı 83-60 yenen Fenerbahçe Doğuş'un başantrenörü Zeljko Obradovic, ikinci yarıda iyi oynayarak maçı kazanmayı hak ettiklerini söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Obradovic, ilk yarıda istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını kaydederek, şunları aktardı:

"Maçta iki farklı şekilde oynadık. İlk yarıda çok kötü top kullandık. Beşiktaş Sompo Japan'ın savunmasını iyi okuyamadık. Çok acele atışlar yaptık. Bu yüzden ilk yarıda yüzdemiz çok kötüydü. İkinci yarı çok daha iyiydi. Maçı kazanmayı hak ettiğimizi düşünüyorum ama maçın sonucunun doğru olduğunu düşünmüyorum. Bunu söyleme sebebim Beşiktaş ikinci yarıda ve son çeyrekte çok boş atış kaçırdı. Baştan sona savaşan bir takım ve bugün yine savaştılar. Beşiktaş'a karşı iyi oynamak için sabırlı olmak gerekiyor. İkinci yarıda daha iyi oynadık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Önümüzde iki maç daha var iyi oynamaya devam edeceğiz. Beşiktaş'ı tebrik ediyorum gerçekten iyi bir takım."

Sinan Güler, katıldığı basın toplantısında savunmada yaptıkları doğru işlere dikkat çekti.

Güzel bir galibiyet elde ettiklerini ifade eden Sinan, “Lig maçı ve derbi karşılaşması olması nedeniyle bizim için önemli bir müsabakaydı. Gelip bizi izleyen herkese de teşekkürler. Maçın skoru çok yanıltıcı olmasın, Beşiktaş büyük yeteneklere sahip takım. Ritim bulduklarında herkesi zorlayabilecek kapasiteye sahipler. Bütün maç boyunca özellikle savunmada doğru yaptığımız işlerle ritim bulmalarına izin vermedik. Arkasından da maçın genelinde topu çok iyi paylaştık ve güzel bir galibiyet aldık.” dedi.

 

Kale dibinden topu dışarı yolladı