• Diğerleri

Obradovic: "Son kenar oyununu iyi oynadık"

29 Aralık 2018 01:32- Son Güncelleme - 29 Aralık 2018 01:32
Google news abonelik
Obradovic: "Son kenar oyununu iyi oynadık"

THY Avrupa Ligi 15. haftasında Fenerbahçe Beko, sahasında karşılaştığı Real Madrid'i 65-63 mağlup etti ve üst üste 11. galibiyetini aldı.

Fenerbahçe Beko Zeljko Obradovic, Real Madrid maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Açıklamalardan Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

 'Hücum açısından yeterli öz güvenli oynamadık'

''Real Madrid’e karşı oynanan maçlar özeldir. Savunma olarak çok iyi başladık ilk çeyrekte. İkinci çeyrekte topu kullanırken sabırsız davrandık açık atışlarda ve 3 sayılıklardan sadece 15’te 3’ünü attık. Bu bizi çok zorlayan bir yüzde. Hücum açısından yeterli öz güvenli oynamadık. Madrid’in hücum şekli sizi top atmaya zorlayan şekilde bir sistem ve bu durumlarda skor üretmek çok zor oldu. İkinci çeyrekte maça başladığımız gibi oynamaya başladık ama sonra tekrar eski performansımıza döndük. Oyundaki tablo bu ve bunu iyi anlayıp çalışmamız gerekiyor. En güzel şeyde son iki dakikadaki reaksiyonumuzdu. Müthiş savunma oynadık ve topu da normal şekilde kullanmaya çalıştık. Maçı kazanmamızın en önemli sebebi hücum ribaundu. Son dakikalarda hem hücuma hem savunma açısından doğru şeyler yaptık. Datome’nin kullandığı top kazanmamıza sebep oldu''

'6 sayı ile öndelerdi ve reaksiyon vermemiz gerekiyordu'

''6 sayı ile öndelerdi ve reaksiyon vermemiz gerekiyordu. Takım gibi reaksiyon verdik. Son kenar oyununu iyi oynadık. Son savunmada öyleydi. Maçı istiyorsanız bu şekilde kazanmanız lazım. Real Madrid böyle savunma yapar. Agresif olmak zorundasınız. İlk yarıda soyunma odasında oyuncularıma bunu söyledim. Onlar size şut veriyor, kullanmalısınız. Topu bu şekilde paylaşmamız lazım. Bazen bu şekilde kazanmamız gerekiyor. Daha çok maç var önümüzde. Maç maç bakmamız lazım. Bu sezon çok uzun. Bazı önemli oyuncularımız yokken birçok maç oynadık. Bugün de Kostas yoktu. Kendimize inanmaya devam etmemiz lazım. Önümüzde çok maç var bunu anlamamız lazım.

AJJANSSPOR

Lawrence Okolie vs. Luke Watkins - Full Fight - Matchroom Boxing