"Maç aynı gün oynansaydı kayıp olacaktı"

Medipol Başakşehir'in UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu'nun 6. ve son haftasında deplasmanda Fransa temsilcisi Paris Saint-Germain'e 5-1 yenildiği maç sonrası teknik direktör Okan Buruk konuştu. Burak, "Dünkü olay bizim için büyük bir deneyim oldu. Burada Neymar ve Mbappe gelip Webo'ya destek oldu ve 4. hakemle devam etmek istemediler" dedi. İşte detaylar...
9 Aralık 2020 23:37- Son Güncelleme - 9 Aralık 2020 23:54
Google news abonelik

Medipol Başakşehir, UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu'nun 6. ve son haftasında deplasmanda Fransa temsilcisi Paris Saint-Germain'e 5-1 yenildi.

Okan Buruk karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

 

"Şanssız ve üzücü bir durum"

Karşılaşma sonrası açıklamalarda bulunan Burak, "Şanssız ve üzücü bir durum. Kimsenin yaşamak istemediği şeyler. Bu yüzden tepkiler çoğalıyor. Dün Webo'nun tribünden atılması, hakemlerin davranışları... Bunlara hiç gerek yoktu. Dünkü olay bizim için büyük bir deneyim oldu. Burada Neymar ve Mbappe gelip Webo'ya destek oldu ve 4. hakemle devam etmek istemediler.

"İçeride de bizim için zorlu bir saat oldu"

İçeride de bizim için zorlu bir saat oldu. Maça çıkıp oynamanın doğru olmadığını düşündük. Hepimizin karşı olduğu şeyler. Uzun zamandır bunun üzerine tepkiler veriyoruz. Bu maçın etrafında toplanan birçok kişi yine bu konu hakkında tepki gösterdi.

 

"Etkilenen çok oyuncu oldu"

"Etkilenen çok oyuncu oldu"

Etkilenen çok oyuncu oldu. İki takım birlikte tepki gösterdi. İçeride birbirine destek olan çok oyuncu var. Biz ya hep beraber çıkarız ya da hiç çıkmayız, dedik. Bu duruşu iki takımın desteklemesi çok değerli. Dün maç yeniden oynansaydı bir kayıp olacaktı.

 

"UEFA da bize bu anlayışı gösterdi"

UEFA da bize bu anlayışı gösterdi. Burası büyük bir organizasyon ve maçı bugüne erteledi. Onlar da bu kararı iyi yönetti. Bu son maçımızdı. Dünden sonra bu maça odaklanmak çok zor oldu. PSG'nin gruptan çıkma rahatlığı ve bizim de gruptaki iddiamızın sona ermesi... Maça çıkıp oynamamız çok zordu. Artık ligde döneceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.

"Webo'nun üzülmesine gerek yok"

Basın toplantısında da yaşanan ırkçılığa değinen Buruk, "Dün Webo çok üzgündü. Bu sabah onunla konuştuk, ona destek olduk. Onun üzülmesine gerek yoktu. Üzülmesi gerekenler başka insanlardı. Herkes farklı şeyler konuşabiliyor. Benim ekibimde birçok milletten insan var. İyi insan olmak çok değerli. Irkı, memleketi ne olursa olsun insan olması değerli. İnsanı değerlere saygı gösteren biri Webo. Onun burada olmasından gurur duyuyorum. Bu bağlamda onun yanında olacağım. Demba Ba'nın söylediği sözler de çok değerli" şeklinde konuştu.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.