AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'ın gündemindeki Okan Buruk için sürpriz talipler

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 02 May 2022 - 20:54 / Son Güncelleme : 02 May 2022 - 21:05

Galatasaray'da seçim belirsizliği sürerken yeni yönetimle beraber takımın teknik direktör adaylarından olan Okan Buruk için İtalyan basını transfer iddiası yazdı

Galatasaray'da 30 Nisan'da yapılması planlanan ancak gerçekleşmeyen seçimli genel kurul öncesi başkan adaylarından Metin Öztürk'ün teknik direktör adaylarından biri de Okan Buruk'tu. Ancak Buruk için ilginç transfer iddiaları İtalya'dan geldi.

Gana ve Nijerya Okan Buruk'u istiyor

İtalya'da yayın yapan Tuttomercatoweb Galatasaray'ın teknik direktörlük gündeminin ilk sırasında bumunan Okan Buruk için transfer iddiası ortaya attı. Haberde Galatasaray, 11 yıl boyunca futbolcu olarak formasını giydiği ve teknik direktör adayı olan Okan Buruk ile görüşmelere başlarken deneyimli hocaya Afrika'dan 2 talip çıktı. Buna göre Okan Buruk için sadece Galatasaray değil Gana ve Nijerya Futbol Federasyonları da devreye girdi.

Metin Öztürk'ün teknik adam adayı Buruk

Galatasaray'da tartışılan Domenec Torrent'in yerine yeni teknik direktör olarak düşülen Okan Buruk dışında Gana ve Nijerya Futbol Federasyonları Laurent Blanc, Marko Nikolic ve Jindrich Trpisovsky'i de gündemine aldığını iddia etti. Galatasaray Başkan adaylarından Metin Öztürk geçtiğimiz günlerde "Biz Türk bir teknik direktöre karar verirsek, bizim düşündüğümüz teknik direktör Okan Buruk'tur." ifadelerini kullandı.