''Galatasaray'da Okan Buruk, Muslera kulübeye alıp, Okan Kocuk'a forma vermeli''

14.09.2022 - 11:27 | Son Güncellenme: 14.09.2022 - 11:31

Süper Lig ekibi Galatasaray'da Okan Buruk ve teknik heyetine radikal bir talep geldi. Muslera yedek, Okan Kocuk ise 11'de oynamalı. Detaylar Baberimizde...

AJANSSPOR HABER

Türkiye gazetesi yazarlarından Öcal Uluç, Galatasaray teknik heyetinden radikal bir talepte bulundu. Uluç, Okan Buruk'un Okan Kocuk'a forma vererek kalede kullandığı bir yabancı hakkını diğer bölgelere kaydırmasını gerektiğini savundu. Uluç, Muslera'nın eski formunda olmadığını ve hatalı goller yemeye devam ettiğini savundu. 

İşte Öcal Uluç'un yazısından çarpıcı bölümler:

“8 + 3 kısıtlaması” varken ve “artık başlayan sezonda da değişmesi mümkün değilken”, Galatasaray’ın “8’inci yabancı kontenjanından birini Muslera ile kullanması” doğru da değildir, haklı da değildir… Zira, “8 kontenjandan birinin kullanılmasını hak edecek, takıma da Muslera’dan çok daha faydalı olacak” bir değil, “birkaç yabancı” Muslera oynatılırken yedek kulübesinde oturacaklardır!.." 

Muslera hatalı yer tutuyor

Muslera, “Uruguay Millî Takımı’nda da, Galatasaray’da da, ‘iyi yer tutamama’ sebebiyle” goller yemeğe başlamış ve devam da etmektedir. Kulübede oturan Okan’ın “şans verilirse, ‘o golleri’ yemeyeceğine” inanıyorum. “Kiralık Giresunspor süreci” bu inancımı güçlendirecek maçlarla doludur!..

İlgini Çekebilir
Kazımcan'ın eski hocasından Okan Buruk'a mesaj
Habere Git

Okan Buruk bu cesarete sahip

Galatasaray, Muslera’ya hak ettiğini “maddi ve manevi olarak” bol bol vermiştir. Galatasaray kalesini yavaş yavaş “hak edecek olan bir genç ve de Türk kaleciye teslim günleri” gelmiştir. Okan Hoca, “bu değişikliği yapabilecek” futbol görgüsüne ve cesaretine sahiptir!..

Senin için hazırladığımız haberler