Okan Buruk, Rizespor ile anlaştı! İşte sözleşme detayları!

24 Eylül 2018 17:16- Son Güncelleme - 26 Eylül 2018 19:16
Google news abonelik

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’da yeni teknik direktör belli oldu. Karadeniz ekibi Okan Buruk ile anlaştı. Öte yandan Rizespor’da başkan Hasan Kemal Yardımcı, görevini Hasan Kartal’a devrediyor.

Rizespor Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtladı. Bakır’ın açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

"Başarılı olma iddiamız devam ediyor"

Keşke Radyospor’daki bu programa kazanmış bir takımın yöneticisi olarak bağlansaydım ama olmadı bu hafta da kazanamadık. Ancak; iletişimi çok önemsiyoruz. Rizespor olarak bu ligde başarılı olmak istiyoruz. Bu iddiamız devam ediyor.

Başkan görevi bırakıyor mu?

Başkan görevi bırakıyor mu?

Başkanımızın bazı sağlık problemleri vardı zaten. Süper Lig'de çok stres yaşıyoruz, geçen sezon da bunu yaşamıştık. Başkan bir müddet kendini denedi ama sağlık problemleri devam edince yönetim kurulundan izin istedi ve görevlerini başkan vekili Hasan Kartal'a devredecek. Yakında kongre yapacağız, bir yönetim değişikliği olmayacak, sadece başkan değişikliğine gideceğiz.

Okan Buruk ile kaç yıllık anlaşma sağlandı?

Okan Buruk ile kaç yıllık anlaşma sağlandı?

Biz Okan Buruk ile anlaştık. Resmi imzayı atacağız ve sonra akşam idmanına çıkacak. İlk kez burada size açıklamış olduk. 1 yıllık bir anlaşma yaptık ve inşallah ligi iyi bir yerde bitirip gelecek sezon da onunla devam edeceğiz.

Okan Buruk'u tercih etme sebepleri neler?

Okan Buruk, bizim kadro kalitemize inanıyor. Biz de Okan Buruk'a ve geçmişteki başarılarına güveniyoruz. Ekonomik durumumuz iyi ve bunu bozmak istemiyoruz, hocamız da bu konuya özen gösteriyor. Biz inşallah hocamızla beraber bir seri yapmak istiyoruz. İlk maçımız Fenerbahçe ve rakibimizin kalitesi belli biz de kendimize güveniyoruz. Rakibimiz Fenerbahçe'den korkmuyoruz, saygı duyuyoruz.

"Fenerbahçe'yi yeneceğimize inanıyoruz"

Biz daha önce iyi maçlar oynadık ama kazanmadık. Fenerbahçe ile karşılaşacağımız için kendimizi şanslı görüyoruz çünkü; büyük maçlarda motivasyon farklı oluyor. Bu maçı kazanacağımıza inanıyoruz. Amacımız Rizespor'u en iyi yere taşıyabilmek.