Okan Buruk, Sergen Yalçın gibi virajı döndü

Cüneyt Muharremoğlu
14.11.2022 - 10:29 | Son Güncellenme: 14.11.2022 - 10:34

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'un 3 İstanbul takımıyla yaptığı maçı kazanması akla Beşiktaş'ın Sergen Yalçın'la şampiyon olduğu sezonu getirdi.

AJANSSPOR HABER

Son üç maçını kazanan, zirve yolundaki Başakşehir'i 7 golle bozguna uğratan Galatasaray'da yüzler gülüyor. 29 puanlı lider Fenerbahçe ile aradaki puan farkını 2'ye düşüren sarı kırmızılarda bir dönem tartışılan Okan Buruk ise koltuğunu sağlamlaştırmış durumda.

Okan Buruk ve Sergen Yalçın arasında benzerlik

Okan Buruk'un Galatasaray'ı ile Sergen Yalçın'ın 2020-21 sezonunda şampiyon yaptığı Beşiktaş arasında ilginç bir benzerlik dikkat çekiyor. 

Sergen Yalçın'ın son şansı denilmişti

Beşiktaş'ın şampiyon olduğu 2020-21 sezonuda Kartal, Gaziantep FK deplasmanında 3-1 kaybetmiş ve lige havlu atma aşamasına gelmişti. Siyah beyazlıların önünde biri ezeli derbi olmak üzere formda 3 İstanbul ekibiyle maç vardı. Beşiktaş'ın Başakşehir, Fenerbahçe ve Kasımpaşa maçlarının Sergen Yalçın'ın son şansı olduğu değerlendirilmesi yapılıyordu.

İlgini Çekebilir
Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe Whatsapp'a 'Fake Başkan' Girdi!
Habere Git

Sergen Yalçın 3'te 3 ile çıktı

Sergen Yalçın'ın Beşiktaş'ı önce Başakşehir'i 3-2 yenmeyi başardı. Daha sonra Kadıköy'de Fenerbahçe'yi 4-3 yenerek şampiyonluk yarışına tutundu. Siyah beyazlıların şansının pek tutmadığı Kasımpaşa ise 3-0'lık net bir skorla geçildi. Siyah beyazlılar bu zorlu virajdan 9 puanla çıktı ve sezonu şampiyon olarak tamamladı.

Okan Buruk için aynı senaryo

Sergen Yalçın'ın yaşadıklarının bir benzeri Galatasaray Teknik direktörü Okan Buruk'un başına geldi. Kayserispor deplasmanında 2-1 kaybedilmiş, Alanyaspor ile İstanbul'da 2-2 berabere kalınmıştı. Sarı kırmızıların önünde biri ezeli derbi olma üzere 3 İstanbul takımıyla maç vardı ve Okan Buruk eleştirilerin hedefindeydi. 

Sergen Yalçın gibi derbi maçı kazandı

Okan Buruk yönetimindeki Galatasaray, önce Olimpiyat Stadı'nda Karagümrük'ü 2-0 yendi. Ardından Şenol Güneş yönetimindeki Beşiktaş'ı 2-1'lik skorla geçmeyi başardı. Böylece Okan Buruk aynı Sergen Yalçın gibi güvenoyu almış oldu.

İlgini Çekebilir
Olay yorum: Okan Buruk'un altını oymaya çalışanlar kafasını kuma gömecek
Habere Git

3 İstanbul maçı ve 9 puan

Galatasaray'da Okan Buruk, haftaya aynı puanda başladığı Başakşehir'i 7-0'lık skorla bozguna uğrattı. Aynı Sergen Yalçın'ın Beşiktaş'ı gibi zdrlu 3 İstanbul ekibiyle yaptığı karşılaşmalardan 9 puanla ayrıldı.

Zorlu İstanbul virajı dönüldü

Son 3 haftaya kadar eleştirilen ve bazı spor yazarları tarafından "Bu kadro ona büyük" geliyor denilen Okan Buruk, zorlu İstanbul virajını başarıyla döndü. Sezon sonunda Galatasaray'ın Sergen Yalçın'ın Beşiktaş'ı gibi mutlu sona ulaşıp ulaşmayacağını ise zaman gösterecek.

Senin için hazırladığımız haberler