Okay Yokuşlu'dan flaş sözler: "Türk oyuncuların en çok zorlandığı şey..."

11 Aralık 2018 15:55- Son Güncelleme - 11 Aralık 2018 18:55
Google news abonelik

Futbol kariyerine İspanya Ligi ekiplerinden Celta Vigo’da devam eden ve son oynadığı Villarreal maçında gol attan Okay Yokuşlu, beIN Sports’un sorularını yanıtladı. Okay Yokuşlu’nun açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

İspanya Ligi'ndeki ilk golü sonrası ne hissetti?

Çok mutlu oldum. İlk golümü attım. Maçı kazandık ve buna katkı sağladım. İspanya’da gol atan 10.futbolcu olduğumu bilmiyordum. Bu da hoşuma gitti. Betis maçında VAR’a takılmıştık, sonra direğe takıldık. Sonunda golü buldum. İnşallah devamı gelir. Tabi ki takıma katkı verdiğim için mutlu oldum.

Gol sevinci ve Miguel Cardoso ile olan ilişkisi...

Gol sevinci ve Miguel Cardoso ile olan ilişkisi...

Kız arkadaşımın baş harfini yaptım gol sevincinde. Kız arkadaşıma armağan etmek istedim. Teknik direktör değişikliği oldu ve yeni gelen hocamızla güzel bir ivme yakaladık. Benimle olan diyaloğu ve tutumu gayet güzel. Bana güvendiğini her an hissettiriyor. Ben de saha içinde elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Gerçekten benim yapıma uyan bir oyun stili var. Kendisi çok detaycı bir hoca. Biraz da her şeyin mükemmelini istiyor. Saha içi ve dışında iyi anlaşıyoruz. Umarım böyle devam eder.

Dil konusunda bir sorun yaşadı mı?

Dil konusunda bir sorun yaşadı mı?

Sezon başına bakılacak olursa şu anda daha rahatım. Saha içinde özellikle bunu yaşıyorum. Oyun stili farklı bir yere geldi. İngilizce konuşuyorum ama burada bu dili konuşanlar azınlıkta. Yeni bir takıma geldim ve değişik bir futbol iklimi var. Oraya transfer olan futbolcularla konuştuğumuzda onların da adaptasyon süreci olduğunu biliyoruz. Benim de öyle olacağını söylediler. Ben adaptasyon sürecini daha kısa sürede atlattım gibi geliyor. Saha içinde söyleneni anlıyorum. Öyle olunca da daha çok takımın içine giriyorsunuz. Güzel sonuçlar gelince ve katkı verince de kendinize güven geliyor. Bu da bir futbolcu için  güzel bir şey. Bu yüzden yurt dışında oynamak zor. Türk futbolcusunu zorlayan şeyler bunlar. Bunları atlatmak gerek.

Türkiye ve İspanya Ligi arasındaki farklar

Şu ana kadar gerçekten inanılmaz bir taktik çalışma var. Antrenman ve maçlarda bunu görebiliyorsunuz. Ligdeki bütün takımlar iyi futbol oynayabiliyor. Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid’in dışında birçok takım iyi futbol oynuyor. Deplasmana gittiğinizde oyunu domine etmek kolay olmuyor. Çok ekstra çaba sarf etmek gerekiyor. Takımlar taktik disipline çok bağlı. İspanya dışarıdan bakıldığında mücadelenin az olduğu bir lig gibi görünüyor. Eibar, Gefate deplasmanında da bazı şeyleri hissediyorsunuz. Enes Ünal da aynı şeyleri söylüyor. Her takım birbirini yenebilecek düzeyde. Futbolun temposu da biraz hızlı. Daha hızlı oynamalı ve düşünmelisiniz.

A Milli Takım ve rakipleri hakkında

A Milli Takım ve rakipleri hakkında

Milli Takım için kura hayırlısı olsun. Tabi ki grupta zorlu rakipler var. Fransa ve İzlanda zorlu rakipler. Elimizden geleni yapacağız. Önümüzde sıfırdan başlayan bir turnuva var. Bu şansı değerlendirmek lazım. Genç bir takımız. Artık başarılı olmalı ve sonuçları almalıyız. Fransa ve İzlanda gibi zor rakipler var. O rakipleri yenersek ülke moral kazanacak, bizler moral kazanacağız. Hep beraber el ele verip bu işin altından kalkmamız lazım. Yetenekli olduğumuzu söylüyorsak başarılı olmamız gerekiyor. Yeni bir sayfa açtık. Umarım her şey güzel olur. (AJANSSPOR)