"Oklahoma'nın mavisi sonsuza dek kanımda olacak"

17.11.2017 - 14:42 | Son Güncellenme: 17.11.2017 - 14:42

Son şampiyon Golden State Warriors'ın finallerin en değerlisi (MVP) seçilen oyuncusu Kevin Durant, ayrıldıktan sonra adeta nefret unsuruna döndüğü eski takımı Oklahoma City Thunder hakkında açıklamalarda bulundu.

Bleacher Report'a konuşan süper yıldız oyuncu, "Washington ve Oklahoma; benim, annemin ve kardeşimin yaşayıp büyüdüğü yer. Çok özeller. Ben Oklahoma City Thunder'ım, hâlâ öyleyim. Oklahoma'nın mavisi sonsuza dek kanımda olacak. Ama bazen genç bir adamın hayatında bir dönüm noktası olur, üniversiteye gideceği ya da başka bir şehirde işe girmesi gibi. O an kendisi için en iyi kararı vermesi gerekir. Kendin için en iyisinin olacağını düşündüğün kararı vermelisin ve bu kararı verdikten sonra en çok sevdiğin insanların bunu anlamasını beklersin" ifadelerini kullandı.

Ayrıca eski takım arkadaşları hakkında da konuşan KD lakaplı oyuncu, "Benim için hâlâ çok önemli yere sahipler. Benimle ister konuşsunlar ya da bana kızgın olsunlar. Sam Presti, Nick Collison ya da Russell Westbrook; hepsini kalbimin en derinliklerinden seviyorum. Evet şuan konuşmuyoruz ama eninde sonunda konuşacağız" dedi.

Kevin Durant 2016 yazında Oklahoma City Thunder'dan ayrılıp Golden State Warriors'a gitmişti ve hemen ardından gelen sezonda Golden State Warriors'la şampiyon olup, finaller MVP'si ödülünü kazanmıştı.

EREN TUNCAY / AJANSSPOR

Senin için hazırladığımız haberler