Oktay Derelioğlu FLAŞ açıklamalar yaptı! 'Gaziantepspor'da sabote...'

23 Mart 2018 16:53- Son Güncelleme - 23 Mart 2018 16:53
Google news abonelik

Gaziantepspor'un eski teknik direktörü ve eski Milli oyuncu Oktay Derelioğlu, son dönemde Gaziantepspor takımında yaşadıklarını tüm açıklıkla aktardı.

Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Derelioğlu şunları açıkladı

'Bahane değil çözüm üretmeye gittik'

"Gaziantepspor için elimizden geleni yapmaya hazırdık. Bahane değil çözüm üretmeye gittik. Orada yaşadıklarımızın hikaye olur. Bir hafta oldu ama 2-2,5 ay kaldık ama sanki 2-2,5 yıl geçmiş gibi olmuş"

'Onların işine çomak soktuk'

"Karakter olarak sahiplenme giderim. Oyuncu geliştirebiliriz diye düşündük. Oyuncu üretmeye oyuncu çıkartmaya çalıştık. Aralarından kim sıyrılabilir diye gittik. Allah’a şükürler olsun bir seviyede amacımıza ulaştık. Bazı şahıslar var içinde oyuncu yada yönetici de var onların işine çomak soktuk."

'Bir grup var futbol oynamak istemiyor...'

"Bir grup var futbol oynamak istemiyor bir de onları yöneten bir kişi var. Bizim kimse ile alıp veremediğimiz olamaz. Gittiğimiz her yerde güzel izler bırakıyoruz. Futbolun içinde kötü kişiler olunca ben onları kaale almam"

'Oyunculara sahip çıkılması lazım'

"Gazişehir maçı var, Manisaspor maçı var. Adamlar resmen provakosyon için uğraşmışlar. Ben bunun için TFF'yi göreve çağırdım. Bu araştırılmalı. Oradan bir oyuncu bile çıksa bir Arda diyoruz, bir Cenk diyoruz, Enes diyoruz yada Cengiz diyoruz bunlar çıkıyor. Bir oyuncu çok oyuncu olabilir. Oyunculara sahip çıkılması lazım.

'Federasyondan arayıp soran yok'

"14 kişilik liste verdim daha önce, ben şimdi söylersem benim ağzımdan çıkarsa yanlış anlaşılır. Konuşuyorum konuşuyorum ama ben tek kalıyorum. Bu tip hareketler yapınca destek görmüyorsunuz. Federasyondan bir yetkili arasın, nedir ne değildir soran yok"

'Benden önce bu oyuncuları üst tarafa almamışlar'

"Burada gencecik çocuklar var. Benden önce bunlar üst tarafa da alınmamış. Hayri Öztürk diye bir adam. Yerel gazetelere paralar veriyor. Orada iken olur olmaz haberler yaptırdı. Düzgün olan, hak olan ne ise onu isterim. İşin içinde başka işler çevirirsen çıkar konuşurum."

'Alt yapıdan üst yapıya oyuncu çıkartmak için hocalar 15 bin TL para alıyormuş'

"Kurduğum kadro orada heba olacak. Son Elazığspor maçı vardı ben yoktum bizi yenemezlerdi. Her türlü sabotaj var her türlü pislik var. Alt yapıdan üst yapıya oyuncu çıkartmak için hocalar 15 bin TL para alıyormuş. Böyle pislikler var."

'Futbol oynadığımızı sanıyoruz'

"Bütün her yerde her mecrada ifadelerim çıktı. Kimse arayıp sormadı. Biz ülke olarak futbol değil kavga, gürültü, harala gürele istiyoruz. Futbol oynadığımızı sanıyoruz. Orada organize olmuş çete ile karşılaştım. Buna ragmen bir başarı elde etmişiz. En son Samsunspor maçında galip ayrılarak herkes gördü ve son maçlarda düzelen bir takım vardı."