AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Oktay Derelioğlu: 'Pellegrini ve Klopp, Premier Lig'de çalışıyorsa...'

İlk Yayınlanma : 13 Şub 2019 - 23:02 / Son Güncelleme : 14 Şub 2019 - 02:02

Oktay Derelioğlu: 'Pellegrini ve Klopp, Premier Lig'de çalışıyorsa...'

Beşiktaş'ın unutulmaz futbolcusu son olarak Darıca Gençlerbirliği'nde teknik direktör olarak görev alan Oktay Derelioğlu, Beşiktaş ve kariyer planlaması hakkında açıklamalarda bulundu. 

Beşiktaş Vodafone Stadyumu'nda resminin olmamasına tepki gösteren Derelioğlu, "Vodafone Stadyumu'nda bir tek benim resmim yok. Neden resmim yok? Beşiktaş'ın Avrupa Kupası'nda en çok gol atan futbolcusuyum. En başta benim resmim olmalı" dedi.

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Oktay Derelioğlu, "Şu anda gelen teklifleri değerlendiriyoruz. Üreten bir ekibiz. Kendimizi ispatladığımızı düşünüyorum. Hayırlısı neyse o olsun. Ben yukarıları hedefledim. Kendi ülkemde kendimi ispatlayıp yurt dışında görev almak istiyorum. Yabancı dil bilmem ve futbol görüşüm buna etken. Hedefim İngiltere Premier Lig'de görev almak. Pellegrini ve Klopp Premier Lig'de çalışıyorsa ben neden çalışmayayım?  Ben oyuncularıma da hedeflerinin yüksek olması gerektiğini söylüyorum. Yurt dışına gidemeseniz bile olduğunuz yerde başarılı olun... 

Başaranların ne farkı var? Onların 5 ayağı, 8 gözü mü var? Türkiye'de o desteği bulamıyorum. Türkiye'de ne yazık ki bizim yaptıklarımız gözardı ediliyor. Kendi camiam Beşiktaş'tan destek değil köstek görüyoruz. Burada kıstas camia ve arma değil şu andaki yönetim... Beşiktaş yönetimi, 'İlhan Mansız'a gel' diyor fakat bizi çağıran yok !Vodafone Stadyumu'nda bir tek benim resmim yok. Neden resmim yok? Bir rekorumu söyleyim; Beşiktaş'ın Avrupa Kupası'nda en çok gol atan futbolcusuyum. 

Birisini sevmeye bilirsiniz fakat yaptığı işi taktir etmelisiniz. Benim resmim neden yok? En başta benim resmim olmalı! Teknik direktörlük kariyerimde de önümü kesiyorlar. Ne yaptım ben? Ne yaptığımı söyleyim; doğru bildiğimi konuştum, kimseye de eğilmedim. Son konuşmalarımdan sonra mevcut yönetim mahkemeye falan verecekti  son durum nedir bilmiyorum...." dedi.