Oktay Mahmuti, Fenerbahçe Doğuş yenilgisini değerlendirdi!

4 Mart 2018 15:24- Son Güncelleme - 4 Mart 2018 15:24
Google news abonelik
Oktay Mahmuti, Fenerbahçe Doğuş yenilgisini değerlendirdi!

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Oktay Mahmuti, Fenerbahçe Doğuş’a 20 sayı farkla kaybettikleri derbi maç sonrası açıklamalar yaptı. Mahmuti, üçüncü periyodun son 3-4 dakikasında oyundan koptuklarını ifade etti.

20 sayı farkla kaybettiler

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 19. haftasında Galatasaray Odeabank, deplasmanda mücadele ettiği Fenerbahe Doğuş’a 80-60 mağlup oldu. Müsabaka sonrasında düzenlenen basın toplantısında Galatasaray Odeabank Başantrenörü Oktay Mahmuti ile oyunculardan Summers açıklama yaptı.

“Maçın skoru genel gidişatı yansıtmıyor”

Fenerbahçe’yi tebrik ederek konuşmasına başlayan Oktay Mahmuti, “Enerjimizi yettiği sürece oyunun içinde kalmaya çalıştık. Çok fazla hücum ribaundu verdik. İkinci atışları değerlendirdiler. İlk yarı üçlük sokamadık. Düşük yüzde ile hücum ettik. Üçüncü çeyreğin sonunda fark açıldı ve direncimiz kırıldı. Maç içinde bu kadar kopukluk yoktu. Maçın skoru genel gidişatı yansıtmıyor. Son 3-4 dakika maçtan koptuk. Bundan sonra Fenerbahçe’ye Türkiye’de ve Euroleague’de başarılar diliyorum” diye konuştu.

“Hücum ribauntlarında sıkıntı yaşadık”

Summers ise bireysel ve takım olarak kötü oynadıklarını belirterek, “Son oynadığımız maçın üzerinden 3 hafta geçti. Bugün hücum ribaundlarında çok sıkıntı yaşadık” şeklinde konuştu.