Oktay Mahmuti: 'Son topu değerlendiremedik'

06.02.2018 - 22:45 | Son Güncellenme: 06.02.2018 - 22:45

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Oktay Mahmuti, Alba Berlin mücadelesinin ardından düzenlenen basın toplantısında, son topu değerlendiremedikleri için kaybettiklerini söyledi. 

Alba Berlin’e 97-92 mağlup olarak Eurocup E Grubu’nu son sırada tamamlayan Galatasaray Odeabank’ta Başantrenör Oktay Mahmuti, karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında mücadeleyi değerlendirdi. İki takımın da umudu olmamasına karşın iyi basketbol oynadığını söyleyen Mahmuti, “İki takım da belli bir seviyede oynadı ve mücadele başa baş geçti. Biz kendi sıkıntılarımızı gizlemeye ve çözüm üretmeye çalışarak oynamaya çalıştık. Maç dengeli geçti. Son çeyrekte açılan farkı sert savunmayla kapattık ve son topu biz kullanıp değerlendiremedik, uzatmada kaybettik. Söylenecek çok fazla şey yok” ifadelerini kullandı.

Takımın uzun oyuncuya ihtiyacı olduğunun altını çizen Oktay Mahmuti, “Ancak transfer bana bağlı değil. Son dönemde yaşadığımız sıkıntılar, menajerlerle olan ilişkilerdeki ödemeler ve borçlar nedeniyle bazı oyuncuları bize vermek istemediler. Geçmiş dönemdeki borçlardan dolayı bu yaşandı. Ancak teknik olarak böyle bir oyuncuya ihtiyacımız ortada. Yönetimle bunu görüştük. İmkanlar doğrultusunda yapılıp yapılmayacağını göreceğiz. Ancak bitmek üzere olan bir transfer, geçmiş yıllardaki menajer borçları nedeniyle tamamlanmadı” diyerek sözlerini tamamladı.

Alejandro Garcia Reneses: “İki takım da kazanmak için oynadı” 

Alba Berlin Başantrenörü Alejandro Garcia Reneses, Galatasaray maçının ardından konuştu. Reneses, iyi bir maç olduğunu belirterek, “İki takım da bugün kazanmak için oynadı” dedi.

Galatasaray Odeabank’ı uzatmalarda 97-92 yenen Alba Berlin’de Başantrenör Alejandro Garcia Reneses, karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuştu. İki takımın da bu maç öncesinde bir üst tura çıkma şansının olmadığını hatırlatan Reneses, “Ancak buna rağmen iki takım da kazanmak için oynadı. Kendi takımımı kutladığım gibi Galatasaray’ı da kutluyorum. Bu da basketbola gösterilen saygıdır. İki takım da bugün elinden gelenin en iyisini yaptı” diye konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler