AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Okullarda maske takılacak mı? İlkokul ve Ortaokul'de takılacak?

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 26 Nis 2022 - 18:33 / Son Güncelleme : 26 Nis 2022 - 18:42

Okullarda maske takılacak mı ve ilkokul ile ortaokullar da öğrenciler maske takacaklar mı ve maske zorunluluğu okullardan kaldırıldı mı? İşte tüm detaylar...

AJANSSPOR HABER

Ortaokullar ve ilkokullar maske zorunluluğu kalktı mı ve artık sınıflarda ve ders aralarında maske takılmayacak mı gibi aramalar sürüyor? İşte Cumhurbaşkanı'nın açıklamaları...

Maskeler nerelerde takılacak?

– Hastaneden sağlık personeline, solunum cihazından aşıya kadar ciddi sıkıntılar yaşandı. Devletlerin yönetim becerileri sınandı.

 
– Türkiye tüm bu sınamalardan alnının akıyla çıkabilen az sayıdaki ülkelerden olmuştur. Sağlık altyapımız ve fedakarlıklarına şahit olduğumuz sağlık çalışanlarımız ile Sağlık Bakanı’mızın koordinasyonuyla dünyaya örnek bir varoluş mücadelesi ortaya koyan bu heyeti kutluyorum.

– Bizim için de çok çok önemli olan bazı hocaları da ebediyete uğurladık. Merhum Cemil Taşçıoğlu, Murat Dilmener, Feriha Öz gibi salgında hayatını kaybeden hocalarımızın isimlerini verdiğimiz hastaneleri bu mücadelenin sembolleri olarak görüyoruz.

– Diğer ülkelerde insanların sağlık kuruluşlarına erişimi kısıtlanırken biz şehir, devlet, acil durum hastaneleri ile 16 binin üzerinde yeni yatağı da hizmete açtık. Toplumsal ihtiyaçların karşılanmasında da herhangi bir zafiyete asla müsaade etmedik. Vefa grupları gibi uygulamalarla insanlarımızın yanında yer aldık.

En önemli desteği Bilim Kurulumuz ve alt çalışma grupları vermiştir. DSÖ de takdirlerini de kendi platformlarında açıkça kaydetmiştir. Covid-19 salgın yönetimi ve çalışma rehberleri mücadeledeki en önemli yol haritamız olarak öne çıkmıştır.

– Salgının artık kitlesel tehdit olarak çıkmasıyla beraber Avrupa ülkeleri kısıtlamaları kaldırmıştır. Ülkemizin de bu aşamaya geldiğine inanıyorum. Bilim Kurulu bundan sonra olağanüstü bir durum olmadıkça düzenli toplantı yapma gereği yapmadığına karar vermiştir.