Olay Okan Buruk iddiası! "Kulağıma abuk sabuk şeyler geliyor! Bunları duyarsa sezon bitmeden gider"

Özgür Koç
07.06.2024 - 09:13 | Son Güncellenme: 07.06.2024 - 09:20

Galatasaray'da Sportif A.Ş Başkan vekili Erden Timur'un görevinden ayrılmasını değerlendiren spor yazarı Osman Şenher, Okan Buruk ile ilgili flaş bir iddiada bulundu. İşte detaylar...

Olay Okan Buruk iddiası! "Kulağıma abuk sabuk şeyler geliyor! Bunları duyarsa sezon bitmeden gider"

AJANSSPOR - HABER

Süper Lig'de ezeli rakibi Fenerbahçe ile girdiği müthiş şampiyonluk yarışından galip ayrılarak mutlu sona ulaşan Galatasaray'da yeni sezon önce Sportif A.Ş Vekili Erden Timur'un görevden ayrılması Florya'da moralleri bozdu.

Okan Buruk'la 2 yıllık sözleşme imzalayan ve transferde önemli yıldızların peşinden koşan Galatasaray'da yeni sezon planlaması da yapılmaya başlandı.

"İtibarsızlaştırarak göndermek yakışmadı"

Milliyet'in usta kalemlerinden Osman Şenher, Erden Timur'un ayrılığı sonrası "İtibarsızlaştırarak göndermek yakışmadı" başlıklı yazısında Florya'da bazı dedikoduların olduğunu ve Okan Buruk'un bunları duyması halinde sezonu tamamladan Galatasaray'dan ayrılabileceğini kaleme aldı. Osman Şenher'in yazısı şöyle:

"Erden Timur bir daha gelmemek üzere gitti"

Galatasaray’ın huyundan mı, suyundan mı bilmiyorum. Kulübe iyi hizmet eden, başarılı olan kim varsa onu itibarsızlaştırarak mutlaka gönderiyor. Faruk Süren, Ergun Gürsoy, hele Adnan Polat’ı hiç unutamıyorum. Allah rahmet eylesin Mustafa Cengiz’e yapmadıklarını bırakmadılar. Şimdi de hedefteki adam Erden Timur’du, o da bir daha gelmemek üzere gitti.

"Galatasaray, Erden Timur'u aramayacak"

Şaşırdım, Timur diyor ki, ‘beni komisyonculukla, hırsızlıkla suçladılar. Tutunacak bir dalım olsaydı bu kararı almazdım...”

Hakikaten iki sene üst üste şampiyon olan bir takıma, çok büyük emeği geçen bir insanın bu duruma getirilmesi bana ters geliyor. Erden Timur gitti diye Galatasaray ters yüz olmayacak, eminim onu da aramayacak. Ne olursa olsun gördüğü yerde başkanın elini öpen birisinin sıfırlanarak bu durumlara getirilmesi hiç hoş değil.

"Kulağıma abuk sabuk şeyler geliyor. Okan hoca bunları duyarsa..."

Florya’da müthiş bir aile bağı vardı. Icardi’si, Torreira’sı, Okan Buruk’u, iki Kerem’i, Muslera’sı... Bu futbolcular aileleriyle, çocuklarıyla Erden Timur liderliğinde o kadar güzel bir bağ kurmuşlardı ki, bu bağın içine taraftarlar da katılınca sarı-kırmızılılar daha da büyüdü, tek vücut oldu ve şampiyonluklar geldi. Dilerim bu saydığım insanlar bu tatsızlıktan etkilenmezler. En çok korktuğum da Okan Buruk kendisinin huzurunu bozacak girişimlerle inşallah karşılaşmaz.

Kulağıma abuk sabuk şeyler geliyor. Oranın huzurunu kaçıracak girişimlerde bulunan insanlar dedikodu yayıyorlar. Okan hoca bunları duyarsa rahatsız olur. Sezonu bile tamamlayamadan Cim-Bom’da işi biter.

"Futbol takımına da yazık olur"

Galatasaray’ın lideri Başkan Dursun Özbek’tir. Ne karar verirse versin karşısında kimse duramaz. Her türlü dedikoduya, yalan haberlere, bu haberleri çıkartanlara, başkanın müdahale etmesi lazım. Bakın Erden Timur olayında bunu yapamadı. Bu dedikodular biraz daha ileri gidip de Florya’ya sıçrarsa başkanın da çok başı ağrır, çok iyi bir çıkış yakalayan futbol takımına da yazık olur.

Şu an takımın başında Türkiye’nin en iyisi Okan Buruk var. Futbolcular kaliteli. Bir sağ bek, 8 ve 10 numara ile bir de Icardi’ye alternatif santrfor alınırsa bu başarılar devam eder. Burada en önemli konu Okan Buruk’un dengelerini hiç kimsenin bozmaması lazım. Benden söylemesi, başkan herhalde gerekli tedbirleri alacaktır.

Senin için hazırladığımız haberler