Olaylı maçın ceza açıklandı! Payet yaralanmıştı

22.11.2021 - 21:29 | Son Güncellenme: 22.11.2021 - 21:37

Fransa Ligue 1'de Lyon-Marsilya maçında çıkan olay nedeniyle maç iptal edildi. Karşılaşmada yıldız oyuncu Dimitri Payet yaralanmıştı. İşte gelen ceza...

Fransa Ligue 1, 14. haftasında Lyon kendi evinde Marsilya'yı konuk etti. Karşılaşma çıkan olaylar nedeniyle iptal edildi. Olaylar sıraında Dimitri Payet, yaralandı. Payet, korner kullanırken kafasına gelen su şişesi sebebiyle yaralanmıştı. Çıkan olayların cezası açıklandı.

NELER OLDU?

Dimitri Payet, korner kullanmak için topun başına geçti. Maçın henüz 5. dakikası olmasına rağmen Lyon taraftarları, Payet'e şişe fırlatmaya başladılar. Payet, gelen şişe darbelerinden sonra yere düştü ve birkaç dakika yerinden kalkamadı. Maçın hakemi ise düşmeyen tansiyon sonrası oyuncuları soyunma odasına gönderdi.

 

PAYET DAHA ÖNCE DE AYNI DURUMU YAŞADI

Ağustos ayında Marsilya'nın Nice'deki maçı, yine Payet'e bir şişe atılması, oyuncunun şişeyi alıp tribünlere geri fırlatması ve taraftarların sahaya atlamasının ardından yarıda kalmıştı.

Bu sezon daha önce oynanan Montpellier-Marsilya, Nice-Marsilya, Angers-Marsilya, Lens-Lille ve Saint-Etienne-Lyon karşılaşmalarında da olaylar çıkmıştı.

KARŞILAŞMA İPTAL EDİLDİ

Lyon ile Marsilya, hakem Ruddy Buquet tarafından soyunma odalarına gönderildi ve iki saatlik bir bekleyişten sonra Marsilya oyuncuları sahaya dönmeyince maç resmen iptal edildi.
 

CEZA BELLİ OLDU

Fransa Profesyonel Futbol Ligi (LFP), Lyon - Marsilya maçının iptal edilmesine neden olan olaylar için ev sahibi Lyon'a 1 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Buna göre Lyon, sahasındaki bir sonraki karşılaşmayı seyircisiz oynayacak. 

Senin için hazırladığımız haberler