AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Olimpiyat madalyalı Hakan Reçber yurda döndü: "Altın madalya sözü..."

Ajansspor Editör
Ramazan Dengiz
İlk Yayınlanma : 27 Tem 2021 - 14:01 / Son Güncelleme : 27 Tem 2021 - 14:05

2020 Tokyo Olimpiyatları'nda bronz madalya maçına çıkıp, Bosnalı rakibi Nedzad Husic'i mağlup ederek bronz madalya kazanan Hakan Reçber, Türkiye'ye döndü. İşte detaylar...

Olimpiyat madalyalı Hakan Reçber yurda döndü: "Altın madalya sözü..."

AJANSSPOR - HABER

 

Tokyo Olimpiyatları'nda bronz madalya kazanan milli tekvandocu Hakan Reçber, Türkiye’ye döndü. Ankara Esenboğa Havalimanı’nda ailesi ve sevenleri tarafından karşılanan Reçber basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

Pandemi dolayısıyla bu yıl seyircisiz düzenlenen olimpiyatların çok heyecanlı geçmediğini dile getiren milli tekvandocu Hakan Reçber, “Ekranları başında beni izleyenlerin olduğunu bilmek bana güç verdi. Elimden geleni yaptım ve bronz madalyayı kazandım. İnşallah daha iyilerini de yapacağım. Maça kadar çeşitli heyecanlar ve duygular oluyor ama maça çıkınca unutuyorum hepsini. Burada da aynısı oldu. Turnuvanın büyüklüğü önemli olmuyor. Gençlere bu sporu tavsiye ediyorum. Hem disiplin olarak hem de sosyal hayata çok katkısı var. Pes etmedikleri sürece kesinlikle başarılı olurlar” ifadelerini kullandı.

Baba Reçber: "Hakan'ın pes etmemesi..."

Milli tekvandocu Hakan Reçber’in geçirdiği rahatsızlığın ardından ailecek zor bir dönem geçirdiklerini, sonrasında ise olimpiyat derecesi geldiği için mutlu olduklarını belirten babası Aydoğan Reçber, “Tarif edilmez duygular içerisindeyiz. Oğlumuz olimpiyattan bronz madalya getirerek ülkemizi, bizleri onurlandırdı. Çok mutlu olduk. Daha önce çok sıkıntılı dönemler geçirdik. O dönemlerin ardından böyle bir madalya gelmesi bizi bir kere daha mutlu etti. Hakan’ın pes etmemesi, her şeye rağmen mücadele etmesi ülkemize bu madalyayı nasip etti. Emeği olan herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Anne Reçber: "Herkese teşekkür ederim..."

Milli sporcunun annesi Özlem Reçber ise, “Bir anne olarak çok mutlu ve gururluyum. Ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Gençlik ve Spor Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Çok çalıştık, çok emek harcadık. Hakan gerçekten çok zor süreçlerden geçerek buralara geldi. Yılmadık, pes etmedik. İnşallah bir dahaki olimpiyatlara Hakan’ın altın madalya sözü var. Destekleyen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.