Olimpiyat Oyunları uyardı: Melissa Vargas’a dikkat

Aleyna Gürgen
16.09.2023 - 09:42 | Son Güncellenme: 16.09.2023 - 09:47

Melissa Vargas, Olimpiyat Oyunları resmî sitesinde yayınlanan elemelerde izlemesi en heyecan verici 10 kadın voleybolcu arasında ilk sırada yer aldı.

Olimpiyat Oyunları uyardı: Melissa Vargas’a dikkat

Filenin Sultanları’ndan Melissa Vargas, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri’nde de en dikkat çeken oyunculardan biri. Olimpiyat Oyunları resmi internet sitesinde yayınlanan yeni bir yazıda Vargas elemelerde izlemesi en heyecan verici kadın voleybolcular arasında gösterildi.

Vargas listedeki tek Sultan

Bu yıl ilk olarak FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi’nde daha sonrasında ise CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda en değerli oyuncu (MVP) seçilen Melissa Vargas, Olimpiyat Elemeleri’nde de dikkat çekiyor. Olimpiyatlar Oyunları’nın resmî sitesinde elemelerde izlemesi en heyecan verici kadın voleybolcular listesinde birinci sırada yer alan Vargas, listedeki tek Türk voleybolcu oldu. 

Boskovic de listede yer aldı

Sırbistan’dan Tijana Boskovic de Olimpiyat Oyunları’nın hazırladığı listede gösterilen voleybolculardan biri oldu. Boskovic listede Melissa Vargas’ın hemen ardında yer aldı. Tijana Boskovic'in forma giydiği Sırbistan geçtiğimiz haftalarda CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası finalinde Türkiye’ye 3-2 mağlup olarak şampiyonada ikinci olmuştu. 

İlgini Çekebilir
Filenin Sultanları, Olimpiyat Elemeleri’ne zaferle başladı
Habere Git

Avrupa üçüncüsü takımdan Daalderop da listede

Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda İtalya’yı yenerek üçüncü olan Hollanda da Olimpiyat Elemeleri’nde en heyecan verici oyuncular arasına bir oyuncusunu sokmayı başardı. Hollanda’dan Nika Daalderop on oyuncudan oluşan listede son sırada gösterildi. 

İşte elemelerinin en iyi 10 yıldızı

Melissa Vargas’ın ilk sırada yer aldığı Olimpiyat Elemeleri’nde izlemesi en heyecan verici en iyi 10 yıldız kadın voleybolcu listesinin tamamı şu şekilde:

1-    Melissa Vargas (Türkiye)

2-    Tijana Boskovic (Sırbistan)

3-    Annie Drews (ABD)

4-    Li Yingying (Çin)

5-    Ekaterina Antropova (İtalya)

6-    Gabriela Guimaraes (Brezilya)

7-    Nishida Sarina (Japonya)

8-    Brenda Castillo (Dominik Cumhuriyeti)

9-    Joanna Wolosz (Polonya)

10- Nika Daalderop (Hollanda)

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler