AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Olympiakos'un hocası Pedro Martins, Fenerbahçe’nin hatalarına odaklandı

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 24 Kas 2021 - 19:31 / Son Güncelleme : 24 Kas 2021 - 19:40

UEFA Avrupa Liginde yarın akşam Fenerbahçe'yi konuk edecek olan Olympiakos'ta teknik direktör Pedro Martins ile futbolcu Giorgos Masouras, değerlendirmelerde bulundu.

AJANSSPOR - HABER

UEFA Avrupa Liginde yarın akşam Fenerbahçe'yi konuk edecek olan Olympiakos'ta teknik direktör Pedro Martins ile futbolcu Giorgos Masouras, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

"Yarınki maç için kararlar alındı, ancak maçtan önce açıklamam"

Pedro Martins, takımdaki durum ve sahaya nasıl çıkacağının sorulması üzerine, "Sakatlık falan yok, Kostas Fortunis olmayacak kesin. Pierre Kunde ise son antrenmana katıldı. Yarınki maç için kararlar alındı fakat bildiğiniz gibi hiçbir zaman kararlarımı maçtan önce açıklamam" diye cevap verdi.

"Takımımın performansından çok memnunum" 

AEK ile çok iyi bir maç oynadıklarını kaydeden Pedro Martins, "Maçtan önce düşündüklerimizi çok iyi uyguladık. Futbolda her zaman yanlışlıklar vardır, o maçtaki hatalar daha çok kişisel hatalardı. Genel olarak takımımın performansından çok memnunum" dedi.

"Yapacakları hatalardan yararlanmaya çalışacağız"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'nın savunma planının sorulması üzerine Pedro Martins, "Galatasaray ile 4lü savunma yaptı. Sahaya nasıl çıkacağını bilmiyoruz ama biz her şekle hazırız, çok çalıştık ve yapacakları hatalardan yararlanmaya çalışacağız. Kendi felsefemizi değiştirmeden kaliteli oynamaya çalışacağız ve taraftarımız önünde kazanmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

"Kendimize yakışır şekilde ilerlemek istiyoruz"

Avrupa Liginde devam etmek istediklerini dile getiren Pedro Martins, "Avrupa Ligi ilerledikçe Şampiyonlar Ligine benzer bir hal alıyor. Burada devam etmek istiyoruz. Kendimize yakışır şekilde ilerlemek istiyoruz" dedi.

Giorgos Masouras: "Galibiyetten başka bir şey düşünmüyoruz"

Olympiakos'un 27 yaşındaki kanat oyuncusu Giorgos Masouras ise "Fenerbahçe'nin kendilerine karşı daha farklı bir oyun sergileyeceğini ifade ederek, Kendi evimizde galibiyetten başka bir şey düşünmüyoruz. Teknik olarak yanlışları da düzeltmeye çalışıyoruz. Gol Yemek güzel değil tabii ki fakat gol atarsak bunu korumaya çalışacağız" dedi.

"Mesut Özil, çok yüksek seviyede bir futbolcu"

Mesut Özil hakkında görüşleri sorulan Masouras, "Çok yüksek seviyede bir futbolcu. Tabii rövanş almak isteyeceklerdir ama biz de galibiyetten başka bir şey düşünmüyoruz. Önemli olan bu ligde devam etmek. Hedefimizi gerçekleştirmek istiyoruz" diye konuştu