"Omar Elabdellaoui, Galatasaray gelebilir"

Sağ bek arayışlarını sürdüren Galatasaray, Omar Elabdellaoui'yi transfer edecek mi? Sarı-Kırmızılı takımın deneyimli oyuncuya ilgisi var mı? İşte detaylar...
23 Mayıs 2020 16:46- Son Güncelleme - 23 Mayıs 2020 16:46
Google news abonelik

Özgür Sancar - Ajansspor Özel

Galatasaray, sezon sonunda ayrılma ihtimali olan Mariano'nun yerine, sağ bek arayışlarında birinci sıraya Olympiakos'un, Norveçli oyuncusu Omar Elabdellaoui'yi koydu. Fenerbahçe'nin de oyuncu için devreye girdiği iddia edildi; ancak sarı lacivertlilerin şu ana kadar somut bir girişimi olmadı.

Yunan temsilcisi, oyuncu ile sözleşme yenilemek istiyor; ancak maksimum yıllık 750 bir Euro ödeyebileceğini söyledi. Fakat, Norveç milli takımı forması da giyen tecrübeli futbolcu, daha yüksek bir ücreti hakkettiğini düşünüyor.

Sarı kırmızılıların, oyuncuya 1 milyon Euro yıllık ücret ile iki artı bir yıllık sözleşme önermesi bekleniyor.

"Bu transfer olabilir"

Futbolcu ve temsilcisi Jim Solbakken'i çok iyi tanıyan FIFA menajeri Uğur Avadan, "Omar'ın menajeri Solbakken ile daha önce birlikte iş yaptık. 2 sene önce Türkiye'den büyük kulüplerin Omar Elabdellaui'ye ilgisi vardı. Bu anlamda Galatasaray ön plana çıkıyor. Galatasaray, futbolcuyu istedi. O dönem transfer ücreti yüksekti. 6 milyon Euro istemişlerdi.

Şimdi sözleşmesi bitiyor. Tartışılacak bir oyuncu değil. Yaş itibariyle ideal bir yaşta. Çok iyi bir oyuncu. Galatasaray alırsa çok iyi bir transfer yapmış olur. Çok yüksek rakamlar isteyeceğini tahmin etmiyorum. 1 milyon Euro yıllık ücret bu seviyedeki bir oyuncu için hiç de fazla değil. İknâ edilebilirse gelir" dedi.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Öyle bir gol kaçırdı ki! Boş kale...