Ömer Ali Şahiner'den Caner Erkin ve Aykut Kocaman itirafı!

Orhan Gülek
14.10.2023 - 11:59 | Son Güncellenme: 14.10.2023 - 17:29

Başakşehirli futbolcu Ömer Ali Şahiner, Emre Belözoğlu, Aykut Kocaman ve Caner Erkin hakkında da dikkat çeken ifadeler kullandı. İşte tüm detaylar

Ömer Ali Şahiner'den Caner Erkin ve Aykut Kocaman itirafı!

AJANSSPOR - HABER

Süper Lig ekiplerinden Başakşehir'de forma giyen milli oyuncu Ömer Ali Şahiner, Milliyet gazetesine açıklamalar yaptı. Çalıştığı teknik direktörlerden kendi performansına kadar birçok konuya değinen tecrübeli futbolcu Emre Belözoğlu, Aykut Kocaman ve Caner Erkin hakkında da dikkat çeken ifadeler kullandı. 

"Milli ara çok iyi oldu"

İlk olarak Süper Lig'de geçtiğimiz 8 haftayı değerlendiren Ömer Ali Şahiner, milli aranın takımına iyi geleceğini söyledi.

Ömer Ali Şahiner, "Bu 8 hafta çok hızlı çok yoğun geçti aslında. Hem değişiklikler hem gelen skorlar. Kötü bir başlangıç yaptık. Sonrasında zor bir fikstürün içinde fena sayılmayacak bir toparlanma süreci oldu bizim için. Hem değişimlerin olması, hem skorların kötü gelmesi, hem yeni gelen hocanın hem biz oyuncuların orta noktada oyunu çıkartması için zor oluyor. Ancak bunu atlattığımızı düşünüyorum ki bu milli ara çok iyi oldu. Çağdaş hocanın tam anlamıyla istediklerini yapabilmemiz için önemli bir zaman aralığı oldu. En iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Umarım bu aradan sonra üstüne koyarak başarılı bir şekilde devam ederiz." sözlerini sarf etti.

"Çağdaş Atan, enerjisini hemen hissettirdi"

Deneyimli oyuncu Emre Belözoğlu'nun ardından teknik direktörlük görevine gelen Çağdaş Atan için şunları söyledi;

"Çok eski tanışıyorum. Burada daha önce kendisiyle çalışan tek oyuncu benim. Konya'dayken Sergen hocanın yardımcısıydı. Hem karakteri hem de saha içindeki duruşu, her zaman kendini yenileyen, yenilikçi, saha içindeki oyuncusuyla bilgi ve fikir alışverişine açık bir hoca. Biz de bunun avantajlarını yaşıyoruz. Biz de iyi bir takımız genci, deneyimlisiyle. O anlamda hoca da enerjisini hemen hissettirdi ama bundan sonra da olumlu olacaktır diye düşünüyorum. Çünkü hala daha hocanın tam anlamıyla istediği düzen ve oyun oturdu diyemeyiz."

"Hayatıma dokunan isim Aykut Kocaman'dır"

Ömer Ali Şahiner, çalıştığı teknik direktörlerle ilgili samimi açıklamalar yaptı. 31 yaşındaki futbolcu, şu sözleri kullandı;

"Ne kadarını aldım bilmiyorum ama benim hem özel hayatımda özellikle, kişilik, davranış biçimi açısından her zaman örnek aldığım, genelde de futbol camiasında hem dışarıda takdir edilen isim Aykut Kocaman'dır. Benim de hayatıma çok önemli dokunuşları oldu. Hem saha içinde hem saha dışında. Onun dışında olumsuzluk yaşadığım hiçbiri yok. Ancak en çok hayatıma dokunan isim Aykut Kocaman'dır. Çok beyefendi ve çok kaliteli bir kişiliğe sahip. Bunları düşündüğümde mesela bir takım yapacak olursam, mesela bir antrenörüm, savunmasına, disiplinine Aykut Kocaman'ı koyarım. Hücumda da kazanma isteği ve hırsına da Emre Belözoğlu'nu koyarım. Ben daha önce Emre hoca gibi bir insan görmedim. Her zaman kazanmak için düşünen, oynayan. Antrenmanda dahi, aramızda oynadığımız ayak tenisinde bile yenilgiyi kabul etmeyen bir kişilik. Şenol hocayı da kaleye koyalım.(gülerek)"

"Caner Erkin videosu çok iyiye döndü"

Ömer Ali Şahiner, Başakşehir'e transferinde Caner Erkin ile kullanılan videosu için, "Dışarıda bizi gören genç arkadaşlar, abi forma var mı, fotoğraf çektirelim derlerdi şimdi Caner Erkin videosu çok iyiye döndü her şey. Gökhan Yılmaz'ın fikriydi. Ben de bir düşündüm. Hatta yurtdışında da bir transfer öyle açıklandı sonra. Çok keyifli oldu. Biz saha içinde gerilimler yaşayabiliyoruz. Ancak maç bittikten sonra sarılıyoruz. Hepimiz arkadaşız. Hem bunu anlatan hem komik bir transfer videosu oldu." şeklinde konuştu.

"Emre hoca ile birlikte çok önemli bir sorumluluk verdiler"

Ömer Ali Şahiner sezon başında kendisi ile ilgili çıkan transfer haberlerine ve Emre Belözoğlu hakkında gelen soruyu şöyle cevapladı;

"Bazı teklifler oldu. Söylenti gibi hani bana geldi. Ama hem benim buradaki konumum, buradaki durumum, takımdaki pozisyonum itibariyle hem de özel hayatım neticesinde burada mutluyum. Başta başkanımız ve o dönem için Emre hoca ile birlikte kulübün bana verdiği değerden dolayı kendimi burada çok iyi ve özel hissediyorum. O yüzden herhangi bir ayrılık veya bir teklifi değerlendirme durumum olmadı. Israrcı olabilecek birkaç takım vardı. Onlara kulüp düzeyinde yönlendirme yaptık. Ancak benim tarafıma sonradan gelen herhangi bir şey olmadı. Genel olarak toparladığımızda sezon başında Emre hoca ile birlikte çok önemli bir sorumluluk verdiler bana. Bu takımın kaptanlarından biri oldum. Burada son derece mutluyuz. Bu anlamda kafamızın başka yere gittiği olmadı."

İlgini Çekebilir
Kayseri'de Çağdaş Atan'a 'sahte Euro'lu protesto
Habere Git

"Futbolcunun pasaportu oynamıyor"

Deneyimli futbolcu milli takımla ilgili ise şu değerlendirmelerde bulundu:

"Öncelikle hayırlı olsun. Montella hoca burada başarılı bir süreç geçirdi, kendini gösterdi. Bence kaliteli bir kadromuz var. Şu anki jenerasyonun ve ülkemizin bu organizasyonlarda olması lazım. Hem genç hem tecrübeli oyuncularımız var. Burada da bir hoca gitti yenisi geldi. Sürekli konuşuluyor Türk mü olsun yabancı mı olsun. Ben bir basın toplantısında söylemiştim. Futbolcunun pasaportu oynamıyor. Ben yabancılardan çok güzel şeyler öğreniyorum. Oyuna bakış açısı, hem saha içi, hem saha dışında da. Aynı şekilde biz de onlara bir değer katmaya çalışıyoruz. Burada önemli olan şey zaman."

Senin için hazırladığımız haberler