Ömer Şişmanoğlu'ndan olay sözler: ''Pişmanım, Aykut Kocaman sıkıntılı birisi!''

Ali Bozkurt
01.03.2024 - 21:20 | Son Güncellenme: 01.03.2024 - 21:29

Tecrübeli forvet Ömer Şişmanoğlu, kariyerine dair önemli açıklamalar yaptı. Şişmanoğlu, Konyaspor zamanında Aykut Kocaman'la arasında geçen bir diyaloğu da anlattı.

Ömer Şişmanoğlu'ndan olay sözler: ''Pişmanım, Aykut Kocaman sıkıntılı birisi!''

AJANSSPOR HABER

Tecrübeli forvet Ömer Şişmanoğlu, kariyerine dair önemli açıklamalar yaptı. Ömer Şişmanoğlu, Konyaspor zamanında dönemin teknik direktörü Aykut Kocaman'la arasında geçen bir diyaloğu da anlattı. Beşiktaş dahil birçok takımda forma giyen ve an itibarıyla Bucaspor 1928'de top koşturan Ömer Şişmanoğlu, kariyeriyle ilgili önemli detaylar verdi.


"Konyaspor'a gitmek hayatımdaki en büyük hatamdı" diyen Şişmanoğlu, Aykut Kocaman'ı kişilik olarak çok sevdiğini ancak teknik direktör olarak deneyimli hocanın bayağı sıkıntılı birisi olduğunu söyledi.

Tecrübeli golcü, Kocaman'la yaşadığı diyaloğu şöyle anlattı:

"Aykut Kocaman bana, ‘Benim için Türkiye’deki en iyi ilk 5 forvetten biri de sensin. Çok iyi bir forvetsin ve çok kalitelisin. Ama sen benim için yarım forvetsin’ dedi. Ben de, ‘Hocam Türkiye’de ilk 5’te olduğumu söylediniz ama bana yarım forvet diyorsunuz. Nasıl oluyor bu?’ dedim. Aykut hoca, ‘Çünkü sen defans çalışmıyorsun’ dedi. Almanya’da eğitim aldığım için orada forvetler topun arkasında kalır, gereken zamanlarda baskı yapardı. Aykut hocaya göre forvetler, orta saha oyuncularının arkasında kalacaktı. Ne demek istediğini gerçekten anlamamıştım. Sağdan sola doğru koşacaktım, her yere basacaktım. O zaman orta sahanın görevi neydi? Konyaspor’da çift forvet olarak oynuyorduk. Aykut hocaya göre hem rakip stoperleri tutacaktık hem de bek oyuncularını kapatacaktık. Yani biz iki forvet olarak 4 rakip oyuncuyu tutacaktık. Orta sahadaki oyuncular, 8 bin metre koşuyordu. Biz ise 12 bin metre koşuyorduk. Ben bu işten bir şey anlamamıştım çünkü o zaman golü nasıl atacaktım?"

Sahadaki efor sonrası yakaladığı pozisyonlarda zorlandığını belirten Şişmanoğlu, "Fenerbahçe maçında Aykut hocanın dediği şekilde hep koştuk. Bir kontratak sırasında rakip oyuncuyla bire bir kalmıştım ama topu kontrol edememiştim." dedi.

Senin için hazırladığımız haberler