AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Önce Fenerbahçe, sonra Barcelona"

İlk Yayınlanma : 08 May 2020 - 11:36 / Son Güncelleme : 08 May 2020 - 11:41

Belçika ekibi Westerlo'ya 1 yıllığına kiralanan Berke Özer, Fenerbahçe'deki geleceği hakkında konuştu. Genç kaleci Fenerbahçe ile yola devam edecek mi? Forma giymek için hazır mı? Berke Özer, dikkat çeken açıklamalar yaparken, "Önce Fenerbahçe, sonra Barcelona" dedi.

"Önce Fenerbahçe, sonra Barcelona"

Altınordu’dan Fenerbahçe’ye transfer olan Berke Özer, sarı-lacivertlilerde şans bulamamış ve Westerlo ekibine kiralık olarak gitmişti. Belçika’da yaşadığı süreç, koronavirüs günleri, transfer durumu ve Fenerbahçe kariyeri hakkında konuşan genç kaleci, “Fenerbahçe için hazırım” mesajını verdi.

Berke Özer, koronavirüs döneminde neler yaşadı?

Sözcü gazetesine konuşan Berke Özer, Belçika’daki süreç için, “Barış Alıcı ile beraber, kulübün verdiği program doğrultusunda evde çalıştık. Açıkçası önce Avrupa'da yaşanmaya başladığı için biraz daha önce tecrübe etme imkânı bulduk. Tüm dünya için üzücü bir durum. Ailelerimizle haberleştik. Süreçten haberdar olduk” dedi.

“Çok güzel bir yurtta kaldık, böyle bir ortam beklemiyordum”

Türkiye’ye dönüş sonrası Gümüşhane’deki yurtta karantinaya alındığı dönem için ise genç kaleci, “İl Müdürlüğü, bisiklet ve çeşitli spor aletleri imkânı sundu. Çok güzel bir yurtta kaldık. Personel de yardımcı oldu. Kendimi evimde gibi hissettim. Böyle bir ortam beklemiyordum” ifadelerini kullandı.

Berke Özer’den Fenerbahçe yorumu

Fenerbahçe kariyeri için konuşan Berke Özer, ”Yurt dışından da teklif vardı. Küçüklükten beri tuttuğum takıma transfer oldum. Bu duyguyu yaşadığım için çok mutluyum. Hiç umutsuzluğa kapılmadım. Sıramın geleceğini düşünüyor ve biliyorum” ifadelerini kullandı.

“Fenerbahçe için hazır olduğumu düşünüyorum”

Transferinde Hasan Çetinkaya’nın rolüne dikkati çeken Berke Özer, ”Bize hep destek oldu. Kendimi geliştirebilmem için çok önemliydi. Çok iyi yaptığımızı düşünüyoruz. Westerlo'da başarılı bir sezon geçirdiğimi, kalmam istenirse Fenerbahçe için hazır olduğumu düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

“Güzel bir rekabet olacak”

Berke Özer kendisine duyduğu güveni ise şu sözlerle ifade ediyor:

“Rahat ve soğukkanlı bir yapım var. Yurt dışında oynamanın bana büyük katkısı olacak. Oynayarak, hazır bir şekilde dönüyorum. Taraftarımızın da desteğini hissediyorum. Kendime güveniyorum. Fenerbahçe kaleci sorunu yaşamaz diye düşünüyorum. Türk oyunculara güvenmek gerekiyor. Sadece Altay değil Harun (Tekin) ağabey de çok değerli bir kaleci. Güzel bir rekabet olacak.”

“Önce Fenerbahçe, sonra Avrupa”

Berke Özer kariyer planı hakkında, ”Daha yolun başındayım. Bir şeyleri başarabilmek için çok büyük fedakârlıklar gerekiyor. Öncelikle hep bir sonraki maçı düşünüyorum. Elbette Fenerbahçe’nin kalesini korumak hedeflerim arasında. Sonra yurt dışında oynamak istiyorum” fikrini savunuyor.

“Kahramanım Volkan Demirel’di”

Öte yandan Volkan Demirel ile olan iletişimi için de Berke Özer, ”Volkan Demirel ile tanışmak çocukluk hayalimdi, benim kahramanımdı. Onunla antrenman yapmak ve vakit geçirmek hayatımdaki en büyük mutluluklardan. Aramızda harika bir iletişim var. Hep bana destek oluyor. Onun gibi uzun seneler bu takıma hizmet etmek, hatta Avrupa'da kupa kaldırmak istiyorum” diye konuştu.

“İdolüm Neuer, gitmek istediğim Avrupa takımı Barcelona”

İdolünün, Almanya’da Bayern Münih kalecini koruyan Manuel Neuer olduğunu belirten Berke Özer, ”Komple bir kaleci olduğunu düşünüyorum” derken, Avrupa’ya transferi durumunda ise, “Bir sistem takımı olan Barcelona’da oynamak isterdim” diyerek sözlerini noktaladı.