AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ahmet Nur Çebi: Önder Karaveli'nin Fatih Terim'den Ne Farkı Var?

Ajansspor Editör
Salim Manav
İlk Yayınlanma : 12 Mar 2022 - 13:07 / Son Güncelleme : 12 Mar 2022 - 13:16

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, transferlerden mali duruma, Önder Karaveli'den Sergen Yalçın ve Fatih Terim'e kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde...

AJANSSPOR HABER

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Önder Karaveli, Sergen Yalçın yerine göreve getirdikleri Teknik Direktör Önder Karaveli için çarpıcı ifadeler kullandı. Çebi, futbolda bu sezon yaşanan başarısızlığı sakatlıklar, hakemler ve koronavirüse bağladı.

'Sergen Yalçın niye gitti?' sorusuna yanıt

Ahmet Nur Çebi, Oksijen'den Elif Ergun'un sorularını yanıtladı.

Beşiktaş Başkanı Çebi, "Sergen Yalçın’ın ayrılma sürecinde neler yaşandı? Neden gitti sizce, geri döner mi?" sorusuna "Bunlar çok konuşulmamalı. Ben kulübün başkanıyım. Şu anda takımımı demotive edecek bir söz benden çıkmaz. 'Gitmek istiyorum, değişiklik lazım, kulübe zarar veriyorum' dedi. Ben engellemiştim. Biz kendisini göndermedik, kendisi gitti" cevabını verdi.

"Sergen Hoca'nın isteğiyle tüm mermiler yazın harcandı"

Çebi, ocak ayında siyah beyazlıların neden transfer yapamadığını şöyle açıkladı: "Ocak ayında transfer için limitim yoktu. TFF’nin koymuş olduğu limitleri aşmıştık. Sergen Hoca istekleri doğrultusunda tüm mermileri Temmuz, Ağustos’ta harcamıştım"

Çebi'den Önder Karaveli sözleri: Fatih Terim'den ne farkı var

Beşiktaş Başkanı, Sergen Yalçın'ın yerine teknik direktörlük görevine gelen Önder Karaveli hakkında da açıklamalar yaptı. Çebi, "Özkaynaklarımızda gençler var, onların oynamasını istiyorlar. Hocayı da özkaynaktan getirdim, onu niye istemiyorsunuz?  Önder Karaveli iyi, eğitici bir hoca. Başarısız olduğunu düşünmüyorum. 8 maça çıkmış. Sadece 2’sini kaybetmiş. Pereira’dan, Fatih Terim’den ne eksiği var?" dedi.

"İnsanlar geçmiş dönem transferinde kötü kokular alıyor"

Aralık ayı itibariyle borç-alacak farkı hesaplandığında gerçek borçlarının 3.9 milyar TL olduğunu belirten Çebi şöyle konuştu: "Futbolcularımızla geçmişten gelen 5 yıllık sözleşmelerimiz var. Bu büyük yük. Üstelik bu sözleşmelerin, bütçelerin de çok yüksek olması eleştiriliyor. Yanlış nerede başlıyor? Zamanında mesela 3.7 milyon Euro’luk sözleşmeler yapılmış futbolcularla, kendilerine yeni kulüp bulmalarını öneriyoruz ama şimdi 750 bin euro veren bile yok. Peki biz 5 yıl önce bu futbolculara bu paraları neden verdik? Bu gibi durumlardaki usulsüzlükleri belgelemeniz neredeyse imkansız. Ama bunları ispat edememiş olmanız, insanları gerçekleri araştırmaktan alıkoyamaz. İnsanlar buralarda kötü kokuları alıyorlar."

Beşiktaş'ın başarısız olma nedenleri

Beşiktaş'ın bu yıl kötü sonuç almasının ilk üç nedenini 'sakatlıklar, hakemler ve koronavirüs' olarak sıralayan Beşiktaş Başkanı,  "Bizim gelecek sezon için  en büyük şansımız, geçmişten gelen hatalı sözleşmelerin bu sezon sonunda bitiyor olması. İlk defa yeniden yapılanabileceğim, elbette seçilmem durumunda. Bu kez gerçekten bana ait bir sayfa olacak. Bu arada ağır borç ve faiz hariç elbette" diye konuştu.