Önder Özen: "Golün de erken gelmesi planların tuttuğunu gösterdi"

Önder Özen: "Fenerbahçe oyun gücünü 1-0'da göstermesi lazım"
18 Ocak 2020 22:47- Son Güncelleme - 18 Ocak 2020 22:47
Google news abonelik
Önder Özen: "Golün de erken gelmesi planların tuttuğunu gösterdi"

Önder Özen, Fenerbahçe'nin deplasmanda Gaziantep Futbol Kulübü'nü 2-0 mağlup ettiği karşılaşmayı değerlendirdi.

Özen'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikeri şu şekilde:

Gaziantep takımıyla oynarken en büyük tehlike geriye düşmek olur. Kalite olarak Fenerbahçe kendisine güveniyor. Beşiktaş maçında da 7 tane orta saha oyuncusuyla çıktı ve hakimiyet kurdu. Bugün de ilk devre kaleye etkili gitmedi ama değerli bir şey yaptı. Gol yemedi ve neredeyse hiç pozisyon vermedi. Bana sorarsanız akıllıca davrandı. Rodrigues girince Fenerbahçe'yi etkili hale getirdi. Golün de erken gelmesi planların tuttuğunu gösterdi.

Fenerbahçe'nin bu sezonki birinci misyonu süper futbol oynamak değil, alabildiğini almak ve şampiyon olmak. Aslolan 3 puandır denerek bakılabilecek bir haftadır. Bana sorarsanız Fenerbahçe bu hafta 4 puanlık iş gördü. Gol yemeden geçmiş olmak da bardağın dolu tarafıdır.

Gaziantep takımının çok çekilmesiyle Fenerbahçe yüzde 76 topla oynama yüzdesine ulaştı. Hız ve teknik birleştiğinde gidebiliyorsunuz. Gaziantep'te hızlı oyuncular var. Bazen hızla tekniği birleştiremiyor. Hızla tekniği birleştirince zaten süper star oluyorsun. Dünyanın en iyi on futbolcusuna baksan hızla tekniği birleştiren isimleri görürsünüz. Bu tesadüfi bir galibiyet ya da goller değil. Fenerbahçe oyun gücünü 1-0'da göstermesi lazım. Olmadı.

Kim daha iyi futbol oynuyor diye bakılan liglerde daha az yerde kalınıyor. Burada kim daha fazla engel olabiliyor diye bakılıyor. Bugün oynayan 28 futbolcudan 22-23 tanesi yabancı futbolcuydu. Muhtemelen bulundukları kabın şeklini alıyor. Kendimizi sorgulamak daha iyi olur.

42 dakika top oyundan kalmış. 58 dakikası oynanmamış oyunun. Altay, kalecilik tekniği olarak bakıldığında iyi bir eğitim aldığını görebiliyoruz. Fenerbahçe'nin önde baskısı iyi, geriden oyunda kurma konusunda ısrar edenler karşısında sorun yaşayacaktır. Serdar Aziz'in kaçırdığı pozisyonda Emre net bir gol pası atmış gibi. Rodrigues'in kaçırdığı pozisyona Tolga Ciğerci giremezdi.

AJANSSPOR