Onlara altın eldiven olmanın yollarını anlatıyor!

Yeni sezonda Erol Bulut'un gizli kahramanlarından biri olmaya adaylar arasında Michael Kraft bulunuyor. Fenerbahçe'de kalecileri nasıl hazırlıyor? Altın eldiven nasıl olunur? Barış Şehirlioğlu, Fenerbahçe kampından bildiriyor...
24 Ağustos 2020 11:29- Son Güncelleme - 24 Ağustos 2020 11:37
Google news abonelik

Barış ŞEHİRLİOĞLU-AJANSSPOR

Fenerbahçe'de teknik direktör Erol Bulut takımdaki iki kaleci Altay Bayındır ve Harun Tekin'e güveniyor. Kaleci transferi düşünmeyen 45 yaşındaki çalıştırıcı, Altay ve Harun ile şampiyonluk yarışına girecek.

Harun ve Altay'ın performansı teknik heyeti memnun etti

Harun Tekin, Fatih Karagümrük ile oynanan hazırlık maçının ilk yarısında, Altay Bayındır ise ikinci yarıda görev aldı. İki kalecinin de performası teknik heyetin yüzünü güldürdü.

Kraft, kalecileri özel olarak hazırlıyor

Fenerbahçe'de Teknik Direktör Erol Bulut takımın başına gelirken çok güvendiği kaleci antrenörü Michael Kraft'ı da yanında getirdi. Kraft, Altay Bayındır, Harun Tekin, Oytun Özdoğan ve eski Fenerbahçeli kaleci Serdar Kulbilge'nin oğlu Bartu Kulbilge'yi çalıştırıyor. Dört kaleciyi de 40 maçlık zorlu maratona hazırlayan Kraft, antrenmanlarda kalecileri geliştirmek için özel program uyguluyor.

Kalecilere birebir, önemli uyarılar...

Kalecilere birebir, önemli uyarılar...

Topuk Yaylası Kampı'nda takımdaki kaleciler ile birebir görüşmeler yapan Alman futbol adamı onlara neler yapması gerektiğini anlatırken kendi gelişimleri adına tavsiyelerde bulunuyor. Antrenmanlarda Kraft kendi kalecilik döneminden de oyunculara örnek verirken, onların moralini de yüksek tutmaya özen gösteriyor.

Fenerbahçe'nin kalede sorun yaşamayacağını düşünüyor

Kalecileri antrenmanlarda zorlayan Kraft oyuncuların hırs ve isteğinden memnun kaldı. Kalecilerin eksiklerini çalışarak kapatacaklarını düşünen Alman futbol adamı, sezon içinde kalede sorun yaşamayacaklarına inanıyor.

Altın bir eldiven nasıl olunur?

Michael Kraft, 1989-1993 yılları arasında Türkiye'de Bakırköyspor’da da kalecilik yaptı.1966 doğumlu Alman futbol adamı, 2001 yılında futbolu bıraktıktan sonra kaleci antrenörlüğüne başladı. Roger Schmidt ve Thomas Schaaf gibi isimlerin yanında kaleci antrenörlüğü yapan Kraft altın eldiven olmanın püf noktalarını sıraladığı bir açıklamasında kaleciler için üç kritik penaltı kurtarma tüyosunu şu şekilde vermişti;

► Penaltılarda vuruş yapılana kadar sağa sola hareket ederek rakibin psikolojisini etkile.
► Topa konsantre olup, daha önceki vuruşlarda kullandığı köşeye göre pozisyon al.
► Konsantrasyonunu sağlayamazsan hazırlıksız yakalanıp ters köşeye yatabilirsin!

Erol Bulut'un gizli kahraman adaylarından

Erol Bulut'un gizli kahraman adaylarından

Michael Kraft sezon içinde Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut'un gizli kahramanlarından biri olmaya aday olarak gözüküyor.

Semih Kaya, Yasemen Kaya ile türkü söyledi!