Onur Bulut'tan Kayserispor Yönetimine Gönderme

İsa Kethüda
01.05.2023 - 09:28 | Son Güncellenme: 01.05.2023 - 09:35

Beşiktaş haberleri... Süper Lig takımlarından Beşiktaş forması giyen milli oyuncu Onur Bulut, eski kulübü Kayserispor yönetimine göndermede bulundu...

Onur Bulut'tan Kayserispor Yönetimine Gönderme

Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş Kulübü, Kayserispor'un Onur Bulut için açtığı davanın siyah-beyazlı kulübün lehine sonuçlandığını duyurmuştu.

"Ben yüzde 100 haklıyım"

Konuyla ilgili Galatasaray maçı sonrası Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun transferi hakkında verdiği karar ve Kayserispor'un Tahkim Kurulu'na gitme kararı hakkında Skorer'e bir açıklama yapan Onur Bulut, "Ben yüzde 100 haklıyım zaten. İmza yetkisi vardı başından beri. Tahkim'e gitseler de bir şey çıkmayacak" ifadelerini kullandı. 

Kayserispor, Tahkim Kurulu'na gidecek

UÇK'nın kararının ardından Kayserispor Kulübü, Tahkim Kurulu'na gideceğini duyurdu. İşte o açıklama: "Onur Bulut’un Beşiktaş'a transferi ile alakalı olarak UÇK'ya açmış olduğumuz dava kurul tarafından reddedilmiştir. Maddi gerçeklikten uzak ve hukuka aykırı olduğunu düşündüğümüz bu karara karşı, süresi içerisinde TFF Tahkim Kurulu'na müracaat edilecektir. 

İlgini Çekebilir
Ünlü yorumcudan flaş sözler: "Beşiktaş'ın bulduğu pozisyonları sayamadım"
Habere Git

TFF Yargılama süreci ardından verilen kararların adli denetim süreci de (İstinaf ve Yargıtay yolu) olacaktır. İlk derece mahiyetindeki bu hukuki süreç henüz tamamlanmamış olup, sürece ilişkin gelişmeler oldukça kamuoyuna bilgilendirme yapılacaktır."

Onur Bulut haklı bulundu

Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Kayserispor'un Onur Bulut'a açtığı davada oy birliğiyle oyuncuyu haklı buldu.

Fanatik.com.tr'den Burak Özdemir'e konuşan milli futbolcunun menajeri Elyasa Süme, Kayserispor ile olan dava süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. Menajer Elyasa Süme, Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nda Kayserispor'un açtığı davanın Onur Bulut lehine karar verildiğini belirtti. Süme, karşı bir dava açma konusunda ise, "Şu an yurt dışındayım. Avukatlar değerlendirip ona göre bakacağız" ifadelerini kullandı.

Neler yaşanmıştı?

Onur Bulut için Beşiktaş ve Fenerbahçe, oyuncuya devre arası öncesinde talip olmuştu. Bu süreçte sarı-lacivertliler, Kayserispor cephesiyle Mame Thiam transferinden kalan 1.6 milyon euro alacağını silip, üzerine 1.3 milyon Euro da bonservis içeren toplam 2.9 milyon Euro'luk bir anlaşma sağladı. Kayserispor, 28 yaşındaki sağ bek ile geçtiğimiz ay 3 yıllık yeni bir sözleşme imzalarken, içeriğinde de 6 Şubat'a kadar Fenerbahçe'nin öncelikli hakkı olduğu, sonrasında ise herhangi bir kulübün 1 milyon Euro çıkış bedeli ödemesi halinde futbolcunun tek taraflı sözleşmeyi sonlandırma hakkının bulunduğu kayda geçti.

İlgini Çekebilir
Okan Buruk: "Bu senenin şampiyonu inşallah Galatasaray"
Habere Git

Beşiktaş, 6 Şubat geçtikten sonra 1 milyon Euro'yu Kayserispor'a göndererek milli futbolcuyu kadrosuna kattı. Sarı-kırmızılılar bu parayı aynı gün iade etti ve yapılan sözleşmeyi başkan vekili Nurettin Açıkalın'ın imzaladığını, ancak kendisinin imza yetkisinin bulunmadığını belirterek ilgili sözleşmenin geçersiz olduğunu öne sürdü.

Free Kick Football
3.5
Senin için hazırladığımız haberler