Onur Bulut'un menajerinden yanıt: Başkan oradaydı

Eren Tuncay
20.02.2023 - 13:16 | Son Güncellenme: 20.02.2023 - 13:48

Onur Bulut'un menajeri Elyasa Süme, Kayserispor tarafından yapılan açıklamala ve iddialara yanıt verdi. "Kayserispor Başkanı oradaydı" dedi. İşte detaylar...

AJANSSPOR - HABER

Beşiktaş, devre arası transfer döneminde Kayserispor'dan 1 milyon Euro'ya Onur Bulut'u transfer etmişti. Ancak bu transfer özellikle Kayserispor cephesinden tepkiyle karşılandı

Öyle bir maddesi yok

Kayserispor, Beşiktaş'ın bonservis bedeli olarak gönderdiği 1 milyon Euro'yu "Oyuncunun böyle bir çıkış maddesi yok" diyerek geri göndermişti.

Konu UÇK'ya taşındı

Kayserispor tarafı, haksız fesih gerekçesiyle konuyu TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na taşıdı. 28 yaşındaki futbolcunun menajeri, Kayserispor tarafından yapılan iddialara yanıt verdi.

İlgini Çekebilir
Onur Bulut ceza alabilir! Spor Hukukçusu açıkladı
Habere Git

Kayserispor'un tepkisi

Kayserispor Basın Sözcüsü Samet Koç konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kulüp yönetimi olarak rakibimiz Beşiktaş yönetimine en üst düzeyde tepkimizi dile getiriyoruz. Depremin ilk günlerinde Kayseri halkının ne denli endişe içinde olduğunu, komşu illerimizde nasıl bir can pazarının yaşandığına hepimiz şahitlik ettik. Böyle bir sıkıntının içinde futbolcumuz Onur Bulut’a imza attırıp fotoğrafını sosyal medyaya düşürenlerin cevabını taraftarlarımız yeri gelince verecektir. Ancak bir geçmiş olsun dileği bile iletmeyen Beşiktaş yöneticilerinin hem nezaketten uzak hem de hukuk tanımayan bu davranışlarına karşı mücadelecimizi sonuna kadar sürdüreceğiz." demişti.

"Beşiktaş'a gereken cevabı vereceğiz"

Açıklamanın devamında Koç, "Futbolcu ile olan ve bitimine 6 ay kalan sözleşmeyi dönem içi olarak 3 yıl uzattık. Bu sözleşme TFF'ye tescil edildi. Ardından Beşiktaş’tan 1.25 milyon Euro yazılı teklif aldık. Bizde 3.5 milyon Euro + KDV karşı teklife yazılı olarak cevap verdik. Bunu takiben de Beşiktaş kulübü 1 milyon Euro tutarında açıklaması olmayan bir havale gönderdi. Biz de sebebe dayanmayan bu ödemeyi Beşiktaş’a iade ettik. Aynı akşam sosyal medyada futbolcunun Beşiktaş’a imza attığı açıklandı. Ertesi gün dekonta açıklama yazılarak para bize tekrar gönderildi. Beşiktaş’a ihtarname çekerek 3.5 milyon Euro + KDV isteğimizi yeniledik. TFF'nin tescil ettiği sözleşmede futbolcunun çıkış hakkının olmadığını bildirdik. Kulübümüz ile Onur Bulut arasında çıkış hakkı konusunda düzenleme ihtiva eden bir protokolde bulunmamaktadır. Konu artık hukuki zeminde tartışılmaktadır. Deprem şu an birinci önceliğimiz. Hayat normalleşmeye başladığı anda Beşiktaş’a gereken cevabı vereceğimizden şüpheniz olmasın." ifadelerini kullanmıştı.

"Avukatların konuşması gerekiyor"

Onur Bulut'un menajeri Elyasa Süme, A Spor'a konuştu ve, "Çok üzgünüm, Türkiye'de şu an çok daha önemli ve farklı konular var. Bunları konuşmak beni derinden üzüyor. Hukuki bir süreç işleyecek. Ben Onur Bulut ile beraber kulüpteydim. Ben sanki birileri işbirliğiyle yapmışım gibi sözler edildi. İddialar oluyor, yanlış anlamayın ama bu iddialar endirekt de olsa suçlamaya dönüyor. Bu hoş bir şey değil, çirkine kaçıyor. Bu sebeple konuşuyorum. Avukatların konuşması lazım şu an. Benim görevim, futbolcuyu temsil etmek. 300'e yakın Süper Lig maçım var. Kimse hakkımda böyle konuşmadı, konuşamaz." ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
ÖZEL | Beşiktaş - Antalyaspor maçında 19 futbolcu yok!
Habere Git

"Kayserispor Başkanı oradaydı"

Onur Bulut'un imzası sırasında Kayserispor Başkanı Ali Çamlı'nın orada olduğunu belirten Süme, "Kısa ve net. Ben kimseyle işbirliği yapmadım. Ben futbolcu temsilcisiyim. Ben bir kulüple konuşurum, başka kulüple görüşürüm. Ben Kayserispor'da başkanın odasında bir anlaşmaya varıyorum, başkan ve yöneticiler var. Hiç kimsenin arkasında iş yapmadım ben. Ne bana, ne Kayserispor'a, ne Beşiktaş'a yakışır. Kimseye yakışmaz. Üstelik orada bulunurken yanımda Onur Bulut ve Kayserispor yetkilileri de vardı. Herhangi bir kulübü kandırma durumumuz yok. Kulüpler, futbolculardan üsttedir. Biz işimizi yaparız. Futbolcunun bir isteği var, açık açık söylüyor. Onur Bulut, 'Beşiktaş'ta oynamak istiyorum' dedi. Odada Kayserispor'un başkanı, yöneticiler, sportif direktör, idari çalışanlar vardı." diyerek sözlerini noktaladı.

Onur Bulut'un performansı

2021 yazında Alanyaspor'dan Kayserispor'a transfer olan Onur Bulut, bu sezon sarı-kırmızılı formayla 23 maçta 3 gol ve 4 asistlik katkı verdi.

Kayserispor'dan açıklama

Senin için hazırladığımız haberler