AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Onyekuru için son gün: Menajer tartışması!

İlk Yayınlanma : 10 Haz 2021 - 11:45 / Son Güncelleme : 10 Haz 2021 - 11:47

Transfer haberleri... Satın alma opsiyonu kullanılmayan Henry Onyekuru için Galatasaray'ın hamle yapmamasının sebebinin menajer olduğu ortaya çıktı.

Onyekuru için son gün: Menajer tartışması!

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR

Galatasaray'da sezon ortası bir kez daha kiralanan Henry Onyekuru'nun sözleşmesine 11 Haziran'a kadar 4 milyon 350 bin Euro karşılığında satın alma maddesi koyulmuştu. Fakat sezon tamamlandıktan sonra yaklaşık bir ay geçmesine rağmen sarı-kırmızılı yönetim bu opsiyonu kullanmak için bir hamle yapmadı. 

Artık Nijeryalı futbolcunun bonservisini alabilmek için son güne giriliyor. Henry Onyekuru'nun yarım sezonluk performansının yanı sıra Galatasaray yönetiminin opsiyon için girişimde bulunmamasının başlıca sebebi farklı.

Menajeriyle ilişkiler gergin

Galatasaray'a daha önce pek çok defa iş yapan menajer William D'Avila ile Belhanda'nın ayrılık sürecinde ilişkiler bir hayli zedelendi fakat son dönemde birçok sebepten kaynaklı taraflar gerilmişti. 

Galatasaraylı yöneticiler Onyekuru'nun menajeriyle iş yapmaya soğuk bakıyor. Ancak Onyekuru, son süreçte yaşananlara rağmen hem menajerini hem yöneticilerinden bağımsız Galatasaray'da kalmak istediğini yineliyor. Önümüzdeki 24 saat Onyekuru'nun geleceği için çok önemli.

Henry Onyekuru'nun performansı

Henry Onyekuru bu sezon 14 maçta 5 gol ve 4 asistlik katkı sağladı.