• Diğerleri

Orhun Ene: 'İstanbul'da iyi mücadele etmek istiyoruz'

12 Haziran 2018 02:03- Son Güncelleme - 11 Haziran 2018 23:03
Google news abonelik
Orhun Ene: 'İstanbul'da iyi mücadele etmek istiyoruz'

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Play-Off Final serisinin dördüncü maçında Fenerbahçe Doğuş, TOFAŞ'ı deplasmanda 77-95 yendi ve seride durumu 3-1 yaptı.

Maç sonrası TOFAŞ başantrenörü Orhun Ene yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Ene'nin açıklamalarından Ajansspor.com'un derledikleri şu şekilde:

"Kendi basketbolumuzu bu maçta konuşmak çok zor. Bundan önceki maçta çok enerji harcadık. Bir gün aradan sonra çıktığımız maçta performansımız düştü. İki gün önceki maçta bu kadar zorlamasaydık o maçıda kazanamazdık. Bugün ayaklarımız gitmedi açıkcası. Tecrübe farkıda var. Genç oyuncularımızdan da verim alamadık. Enerjimiz olsaydı daha iyi basketbol oynardık. Fenerbahçe Doğuş çok iyi takım. Biz yüzde yüz ile oynasak onlar bizden daha rotasyonlu derin bir takım. Maça ilk başladıkları beş değişik bir beşti. Saha önce böyle başlamamıştılar. İstanbul'da iyi mücadele etmek istiyoruz. İnşallah enerji toplarız o maça da.

Şunu söyleyeyim bence taraftarımız iyi iş çıkardı. Buraya gelen herkes saygı görüyor. İyi onayan alkışlanıyor. Hangi oyuncu olursa olsun. O anlamda mutluluk duyuyoruz. Basketbol seyircisi artıyor. Bu sene bize çok katkı sağladılar. Onun için hep konuşuyoruz Bursa basketbol şehri olacak diye. İnşallah git gide atmosferi böyle tutarak basketbol şehri oluruz.

Morgan'ın sakatlığı hakkında Ene, "Morgan'ın durumu zor. Ama sakatlığının iki gün içinde geçeceğini düşünmüyorum." ifadelerini kullandı. (AJANSSPOR)

Kendi kalesine ilginç gol