Orhun Ene oyuncularından memnun: 'Mutluluk verici'

6 Mayıs 2018 22:35- Son Güncelleme - 6 Mayıs 2018 22:35
Google news abonelik

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 28. haftasında konuk ettiği TOFAŞ'a 93-76 yenilen Demir İnşaat Büyükçekmece'de başantrenör Özhan Çıvgın, kötü oynayarak kaybettiklerini belirtti.

Gazanfer Bilge Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Çıvgın, "Başından sonuna kadar kötü oynadığımız bir maçtı. Kazanmamız imkansızdı. Önümüzde Muratbey Uşak maçı var. Bu maça odaklanarak, kazanmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Ene: "Geldiğimiz nokta çok önemli"

TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene, oyuncularının performansının kendisini mutlu ettiğini ifade ederek, "Geldiğimiz nokta çok önemli. Bunu daha da yukarı çekmek istiyoruz." dedi.

Ligde kalan iki maçı da kazanmak istediklerini dile getiren Ene şunları kaydetti:

"Geçen haftaki Fenerbahçe Doğuş maçının ardından oyuncularımı hem iştahlı hem de heyecanlı gördüm. Bu mutluluk verici. Toplamda 34 asist kaydettik. Uzun oyuncularımızın da top çevirmesini, top dağıtmasını çok arzu ettik. Kadji ve Morgan'dan toplam 11 asistlik katkı aldık. Bunun için mutluyum. Geldiğimiz nokta çok önemli. Bunu daha da yukarı çekmek istiyoruz."

Demir İnşaat Büyükçekmece'nin ligdeki pozisyonunu da değerlendiren Orhun Ene, "Öncelikle Özhan Çıvgın'ı tebrik etmek lazım. Kısıtlı kadroyla bir mücadele veriyor. Bu sene lig çok zorlu. Takımı üzerinde çok emeği var. İnşallah hedef maçlarını kazanarak ligde kalırlar. Onlar bizim için zorlu bir rakip, bizi de ileri iten bir takım." diye konuştu.