• Diğerleri

Orhun Ene: "Play-Off'ta daha iyi olmak istiyoruz"

12 Mayıs 2019 19:49- Son Güncelleme - 12 Mayıs 2019 19:49
Google news abonelik
Orhun Ene: "Play-Off'ta daha iyi olmak istiyoruz"

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 30. haftasında deplasmanda Beşiktaş Sompo Japan’a 78-73 mağlup olan ve play-off çeyrek finalinde Siyah Beyazlılar ile eşleşen TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene, karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Ene, play-off maçına hazır olmak istediklerini ifade etti.

Orhun Ene: "Sezonu üçüncü bitirdiğimiz için mutluyuz"

Takımlarında süre alan genç oyuncuların bugüne kadar çok ilerleme kaydettiğini ancak onlardan daha iyi basketbol oynamalarını beklediğini ifade eden Ene, “Baktığınız zaman sezon içerisinde çok fazla ara oldu. Ligde birçok takım ekonomik olarak sıkıntı çektiler. Euroleague Final Four’unda Türkiye’yi temsil edecek çok güçlü iki takımımız var. Tüm bunları dikkate aldığınızda ligde geçen sezona göre çok farklılıklar var. Biz her şeyden önce sezonu üçüncü bitirdiğimiz mutluyuz ancak bunu başarılı olduğumuzu iddia ederek söylemiyorum. Çünkü bu ligde başarı ne, başarısızlık ne o da tartışılır. Ama bizim en büyük arzumuz bu sene daha fazla genç oyuncuya şans vererek, onları daha çok geliştirerek önümüzdeki senelerdeki organizasyonumuza daha kalite ve derinlik katmaktı. Bunun için de gayret sarf ettiğimizi söyleyebilirim” dedi.

Orhun Ene: "Bütün seneyi belirli oyuncularla oynamak kolay değil"

Türkiye liginde altyapısından yetişen genç oyuncusuna en fazla ilgiyi, teknik, mental ve fiziksel olarak yardımı veren kulüplerden biri olduklarını vurgulayan Orhun Ene, “Ama bunun karşılığını sahada da almak da bizim hakkımız. Bu sadece bir tarafın vermesiyle olacak bir şey değil. Normal sezonun son maçında süre alan genç arkadaşlarımızın buraları daha iyi oynamasını beklerdim açıkçası. Onların basketbolunu geliştirmelerine, çok daha iyi oyuncu olmalarına ihtiyacımız var. Bugüne kadar çok iyi ilerleme kaydettiler. Milli takıma giden oyuncularımız da var. Ama onların daha iyi basketbol oynaması lazım. Bu seviye kimse için yeterli değil. Ne kendi kişisel hedefleri için ne de milli takım hedefleri için. Bugün biraz daha oyunun içerisinde o ağırlığı hissettirebilselerdi bu maçı da kazanabilirdik ama bütün seneyi belirli oyuncularla oynamak kolay değil. Hep beraber çalışmaya devam edeceğiz. Onlara yine çok süre vereceğiz, onlara olan inancımızı hiçbir zaman kaybetmiyoruz. Ama onlardan bu yardımı, gelişimi ve desteği de bekliyoruz. Sadece bir tarafın gayretiyle olacak bir şey değil. Onların da bu yüreği, o kararlılığı göstermelerini bekliyorum” şeklinde konuştu.

Orhun Ene: "Play-off’a hazır olmak istiyoruz"

Beşiktaş ile play-off ilk turunda zorlu bir seri oynayacaklarını kaydeden deneyimli çalıştırıcı, “Beşiktaş takımını galibiyetten dolayı tebrik ediyorum. Zor bir play-off serisi yaşayacağız onlarla. Bizim o seride çok daha iyi basketbol oynamamız lazım. Bugün çok sakat oyuncumuz vardı. Kenny Kadji zaten sakattı. Anadolu Efes maçında daha kötü oldu. Barış Ermiş’in oyunun sonunda bir sakatlığı oldu. İnşallah 10 günlük sürede onların tedavilerini hızlandırıp, tam takım olarak play-off’a hazır olmak istiyoruz” dedi.

Premier Lig kulüplerinin mevkilere göre yaptığı harcamalar