AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Orkan Çınar, Adana Demirspor'a neden transfer oldu! Açıkladı!

İlk Yayınlanma : 27 Eyl 2018 - 14:46 / Son Güncelleme : 27 Eyl 2018 - 17:46

Adana Demirspor'un yaz transfer döneminde Beşiktaş'tan kiralık olarak kadrosuna dahil ettiği Orkan Çınar, ilk kez Radyospor'a konuştu. 

Mavi Lacivertli takımı tercih sebebini anlatan Orkan, camiayı benimsediğini ifade etti.

Orkan Çınar, Radyospor'da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav'a konuştu. İşte detaylar...

'Futbolu özlediğim için geldim'

Adana Demirspor'u tercih sebebini anlatarak sözlerine başlayan Orkan Çınar, "Benim en büyük tercih sebebimim; başımızda olan muhteşem başkanımız Murat Sancak sonrasında benimle çok ilgilenen değerli hocam Hakan Kutlu ve Adana Demirspor taraftarı. Futbolu özlediğim için Adana Demirspor'a geldim. Şimdiye kadar Adana Demirspor'da 4 maça çıktım deplasmandaki maçlarımızda bile iç saha coşkusunu hissettim. Adana Demirspor taraftarı, Beşiktaş taraftarı gibi inanılmaz bir atmosfer yaşıtıyorlar" dedi. 

'Alışma sürecini atlattım'

Adana Demirspor'daki hedeflerinden bahseden Orkan, "Son maç bana çok iyi geldi. Futbolu takip edenler sık sık maç oynamadığımı biliyor. Ben bu sene takımıma fayda sağlamak için transfer oldum. Alışma sürecim oldu. O da şu anda bitti" ifadelerini kullandı.

'Güzel işlere imza atacağız'

Adana Demirspor'un takım yapısında bahseden 22 yaşındaki futbolcu, "Takımımız Süper Lig takımı gibi kuruldu. Bu ligi bilen tecrübeli isimlerimiz de var. Uyum süreci lazımdı ona rağmen kısa zamanda önemli başarı elde ettik diye düşünüyorum. Birbirimizi daha iyi tanıdığımızda güzel işlere imza atacağız" diye konuştu.

Anderson sözleri

Yıldız oyuncu Anderson'dan övgü dolu sözlerle bahseden Orkan Çınar, "Anderson'un kalitesi tartışılmaz. Takımımıza alıştığı an bize büyük katkı sağlayacaktır. Önemli karakter ve önemli yetenek" şeklinde konuştu. 

 

'Başkanımızı çok seviyoruz'

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak'ı çok benimsediğini ifade eden Orkan, "Murat Sancak Başkanımız aşırı derece de iyi bir adam, sözünün eri bir insan. Türk futbolunda her takımın başında olmasını istediğimiz bir başkan profili. Kendisini ben ve arkadaşlarım çok benimsedik, başkanımızı çok seviyoruz. Başkanımız camiayı kabullendi, taraftar da başkanımızı çok sevdi" açıklamasında bulundu. 

'Büyük zaferde rol oynamak istiyorum'

Kendisini sağ açık pozisyonunda rahat hissettiğini belirten Orkan Çınar, konuşmasına şu sözlerle son verdi:

"Adana Demirspor'da kendimi en iyi sağ açıkta rahat hissediyorum. Bu pozisyonda takımıma çok fazla katkı sağlayacağımı düşünüyorum. Futbolda her şey özgüvenle olur. Özgüvenim yerine geldi. Başkanımız, hocamız, arkadaşlarım ve taraftar sağ olun. Bana destek oldular. Eskişehirspor maçında kazanmak istiyoruz. Bir takımdan bir takıma kiralık gitmek zaman geçirmek değil. Ben bu büyük zaferde rol oynamak istiyorum. Ben bu takımı benimsedim. Sezon sonunda da sürece bakacağız. 1. Lig'i Süper Lig'den ayıran şöyle bir kalite farkı var. 1. Lig fizik gücü gerektiren bir lig, mücadele gücü yüksek bir lig. Genel anlamda 1. Lig'in Süper Lig'den çok bir farkı yok"