AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fenerbahçeli Osayi Samuel'den Galatasaray itirafı

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 03 May 2022 - 18:44 / Son Güncelleme : 03 May 2022 - 18:57

Süper Lig ekibi Fenerbahçe'nin 24 yaşındaki Nijeryalı oyuncusu Bright Osayi-Samuel, Galatasaray derbisi, Emre Belözoğlu ve gündeme dair açıklamalarda bulundu.

AJANSSPOR HABER

Fenerbahçe'nin 24 yaşındaki Nijeryalı yıldızı Osayi Samuel İngiliz basını THE Athletic'e açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Osayi Samuel, QPR'dan Fenerbahçe'ye transfer sürecinde takımın Sportif direktörü rolünde olan Emre Belözoğlu'dan rolünden bahsederek, "Emre Belözoğlu beni neden istediğini açıkladı. Bana kulübün ne kadar büyük olduğunu ve benim için ne kadar harika bir platform olacağını söyledi. Dünyanın en büyük kulüplerinden biri, birçok insan maçları izliyor ve birinin buraya gelip becerilerini sergilemesi için büyük bir platform." açıklamalarını yaptı.

''Orada olmak istiyorum''

Sağ bek ratasyonuna geçen ve başarılı performans gösteren Osayi Samuel, sağ bek oynaması hakkında da açıklamalarda bulundu. Osayi, "Bu genellikle benim pozisyonum değil. Top bizde değilken bek olarak oynamamı istedi. Bana savunmanın temellerini öğretmeye başladı ve ben de oradan bek olarak oynamaya başladım. Kanat oyuncularının gol şansı olduğunu görebiliyorum ve kendime, 'Orada olmak istiyorum' diyorum. Ama yine de zevk alıyorum. Hala her gün öğreniyorum. Yaptıklarım hakkında biraz daha düşünmem gereken yerler var. Hala aynı olmaya çalışıyorum, top bendeyken kendime güvenmeye çalışıyorum ve bazen risk alıyorum. Bazen yapmamam gereken şeyleri deniyorum. Her zaman farklı pozisyonlarda oynayabiliyor olmanızın ne kadar çok yönlü olduğunuzu gösterdiğini düşünüyorum. Bek oynamaktan yana şikayetim yok." ifadelerini kullandı.

''Kötü sonuç alıyorsanız dışarı çıkmamak en iyisi''

Mağlubiyet sonrası dışarı çıkmamak en iyi yol olduğunu söyleyen Osayi Samuel, "Buradaki taraftarlar her yerden daha çılgın (iyi anlamda). Kötü sonuçlar alıyorsan, dışarı çıkmaman senin için en iyisi. QPR'de bir maçı kaybedersem, daha sonra arkadaşlarımla dışarı çıkıp kafamı dağıtabilir, düşünmeyi bırakabilirdim. Burada, aynı şeyi yapacak olsaydım, insanlar, konsantre olmadığım veya tam olarak odaklanamadığımı düşünebilir. Küçük şeyler ama anlıyorum: taraftarlar tutkulu ve bizi oynarken görmek için çok para ödüyorlar. Bunu anlayabiliyorum." ifadelerini kullandı.

''Galatasaray derbisi gibisini daha önce yaşamadım''

Galatasaray derbisi hakkında sorulan soruya Osayi, "Galatasaray maçındaki gibi bir tecrübeyi daha önce yaşamadım. Maçtan önce bile, bir mağazaya gitseydim, herkes orada bana kazanmamız gerektiğini söylerdi. Ardından maça giderken rakip taraftarlar çılgına döndü. Böyle durumları seviyorum çünkü herkes izliyor. Böyle atmosferlerde gelişmek için elimden geleni yapıyorum." ifadelerini kullandı.

''Şampiyon olmak istiyorum''

Hedefleri arasında Fenerbahçe ile Süper Lig'de şampiyon olmak istediğini açıklayan Osayi, "Burada elde edilecek en büyük şey bir şampiyonluk kazanmaktır. Atmosfer ve taraftarlar şu ana kadar harikaydı, ancak bir şampiyonluk kazanırsak bunun 10 katı olacağını biliyorum. Bu kulüp buraya gelen ve forma için çok çalışan oyuncuları asla unutmaz, bu yüzden bunun bir parçası olmak büyük bir başarı olur." ifadelerini kullandı.