Beşiktaş'ta Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda oy sayımı tamamlandı! İşte sandık sonuçları

Akın Ungan
03.12.2023 - 09:52 | Son Güncellenme: 03.12.2023 - 23:01

Beşiktaş'ta olağanüstü seçimli genel kurul düzenlendi. Beşiktaş başkanlık seçiminde oy sayımı tamamlandı, işte sandık sonuçları...

Beşiktaş'ta Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda oy sayımı tamamlandı! İşte sandık sonuçları

AJANSSPOR HABER

Yaz transfer sezonunu ezeli rakiplerine göre sessiz geçiren ve 2023/24 sezonunda beklentilerin altında kalan Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi yönetimi seçim kararı almıştı. Beşiktaş'ta planlanan başkanlık seçimi yapıldı. İşte sandıklardan çıkan sonuçlar...

OY VERME İŞLEMİ SONA ERDİ

Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da oy verme süresi sona erdi. Halen Akatlar’da bulunan kongre üyelerinin oy kullanma işlemlerinin de sona ermesinin ardından oy sayımına geçilecek.

15.50 | Hasan Arat: "Değerli Beşiktaşlılar, tarihin yazıldığı bir seçimde son bir saate girmemize dakikalar kala önemli bir bilgilendirmeyi paylaşmak istiyoruz:

Divan Başkanlık Kurulu kararıyla; bugün saat 17.00 itibariyle oy vermeye gelmiş tüm kongre üyelerimiz seçimde oylarını kullanabilecek. Akatlar Spor Kompleksi girişinde, "çevrili alan" olarak (bariyerlerle) belirlenen alanın içine en geç saat 17.00'e kadar giren her üyemiz, sıra saat kaçta kendisine gelirse gelsin oyunu kullanabilecek."

16.08 | Katılım sağlayan üye sayısı: 10 bin 876, kullanılan oy sayısı; 10886 

17.00 | Beşiktaş kongre üyesi katılım sayısının 12152 olduğu açıklandı. Beşiktaş Başkan adaylarından Hasan Arat oyunu 4 nolu sandıkta kullanırken Serdal Adalı 8 nolu sandıkta kullandı.

18.00 | Beşiktaş kongresinde oy verme işlemi sona erdi.

18.59 | 2 Numaralı Sandık Sonucu

Hasan Arat: 227 oy

Serdal Adalı: 201 oy

19.04 | 3 Numaralı Sandık Sonucu

Hasan Arat: 226

Serdal Adalı: 173

19.30 | 4 Numaralı Sandık Sonucu

Hasan Arat: 243

Serdal Adalı: 205

20.00 | 5 Numaralı Sandık Sonucu

Hasan Arat: 368 

Serdal Adalı: 254

20.08 I 7 Numaralı Sandık Sonucu

Hasan Arat: 315

Serdal Adalı: 241

20.21 I 6 Numaralı Sandık Sonucu

Hasan Arat: 358

Serdal Adalı: 225

20.42 I 8 Numaralı Sandık Sonucu

Hasan Arat: 361

Serdal Adal: 225

20.50 I 9 Numaralı Sandık Sonucu

Hasan Arat: 471

Serdal Adalı: 218

20.55 I 10 Numaralı Sandık Sonucu

Hasan Arat: 483

Serdal Adalı: 172

21.08 I 11 Numaralı Sandık Sonucu

Hasan Arat: 460

Serdal Adalı: 185

21.20 I 12 Numaralı Sandık Sonucu

Hasan Arat:334

Serdal Adalı:260

21.28 I 14 Numaralı Sandık Sonucu

Hasan Arat: 368

Serdal Adalı: 232

21.35 I 15 Numaralı Sandık Sonucu

Hasan Arat: 386

Serdal Adalı: 259

22.03 I 18 Numaralı Sandık Sonucu

Hasan Arat: 332

Serdal Adalı: 193

22.11 I 19 Sandık Sonucu

Hasan Arat: 6305 oy

Serdal Adalı: 3972 oy

22.25 I 20 Sandık Sonucu

Hasan Arat: 6977

Serdal Adalı: 4346

Beşiktaş'ın 35. Başkanı Hasan Arat oldu!

ADAYLARDAN TEPKİ!

Öte yandan Beşiktaş'ta başkan adayları oluşan yoğunluk ve kuyrukların ardından açıklama yaptı.

Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Hasan Arat, olağanüstü seçimli genel kurulun yapıldığı BJK Emlakjet Spor Kompleksi'nin önünde kalabalık oluşmasını eleştirerek, oy kullanmayı bekleyen kongre üyelerinden sabırlı olmalarını istedi.

Serdal Adalı ve Hasan Arat’a tezahürat

Serdal Adalı ve Hasan Arat’a oy veren genel kurul üyeleri, seçimin ardından birlikte tezahürat yapmaya başladı.

İlgini Çekebilir
Kartal Başkent semalarında! İşte Çalımbay'ın planı
Habere Git

Beşiktaş başkan adayları kimler?

Ahmet Nur Çebi'nin seçim kararı almasının ardından Beşiktaş'ta Hasan Arat ve Serdal Adalı başkanlığa adaylığını açıkladı. Seçimde bu ikili yarışacak. Genel kurul üyeleri Hasan Arat için turuncu, Serdal Adalı için de beyaz renkte basılan oy pusulalarını kullanacak.

Başkan adaylarının yönetim kurulu listeleri

Hasan Arat: Hüseyin Yücel, Cüneyt Sezgin, Onur Göçmez, Yalçın Ayaydın, Mete Vardar, M. Kaan Şakul, Altın Mimir, Feyyaz Uçar, Işıl Zeybek, Ekrem Keçoğlu, Kadir Kılıç, Çağlayan Tuğal, Bünyamin Burak Aslan.

Serdal Adalı: Metin Keçeli, Hakan Daltaban, Uğur Fora, Orhan Özalp, Ufuk Akçiğit, Çağatay Abraş, Kaan Kasacı, Aykan Aydın, Atilla Bingöl, Melih Aydoğdu, Hazal Kalkavan Karahan, Mustafa Mollaoğlu, Mahir Kaplan.

İlgini Çekebilir
Beşiktaş Kulübünün idari ve mali genel kurulu sona erdi! Çebi veda etti...
Habere Git

Rekor Süleyman Seba'da!

Beşiktaş'ın 120 yıllık tarihinde 34 farklı isim başkanlık yaptı. Süleyman Seba, 8 dönem ve 16 yıl (1984-2000) aralıksız başkanlık yaparak Siyah-Beyazlı kulübün tarihinde en uzun süre bu görevde kalan isim olarak tarihe geçti.

Adalı: "Bu kürsüye ilk defa gelmiyorum"

Serdal Adalı: "Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün eseri Cumhuriyet'in 100'üncü yılında Beşiktaş'ın başkan adayı olarak huzurunuzda bulunmanın gururunu yaşıyorum. Süleyman Seba, Hakkı Yeten ve Şeref Bey başta olmak üzere nicelerini anıyorum. Bu kürsüye ilk defa gelmiyorum. 2013'te ihtiyaç var dediler aday oldum. 2019'da yüreği olan varsa çıksın dediler, gözümü kırpmadan yine geldim. Bugün yine Beşiktaş'ın ayağa kalkması lazım dediler, gerisi teferruattır dedim. İşte karşınızdayım"

"Karakterimde takım zora düşsün diye pusuda beklemek yok"

"Aday olduğumu açıkladığımda nedense birileri çok rahatsız oldu. Sosyal medyadan saldırmaya başladılar. Bu tip cevapların yerinin genel kurul olduğunun bilincindeyim. Devlet ve aile terbiyeme göre az konuşmak, öz konuşmak ve doğruyu söylemek prensibimdir. Saldırıların devamında benim için 23 gün kala aday oldu, saygısızlıktır dediler. Ama unuttukları şey benim 13 senedir hep burada olduğumdur. Buna karşın ben seviyeyi düşürmemek adına dönüp 'Peki siz 20 senedir neredeydiniz?' diye sormadım. Ayrıca karakterim bir şeyler kötü gitsin de camia ve takım zora düşsün diye pusuda beklemek değildir. Şahit olduğunuz gibi bana önce şunun devamı sonra bunun devamı dediler. Tutmadı ve bu camiaya asla yakışmayacak hakaretlere devam ettiler. Bunu yaparken Beşiktaş'a zarar verdiklerinin farkında dahi olmadılar. Zaman ilerledikçe kimin neyin devamı olduğunu hepiniz anladınız"

"Çebi'nin seçim çalışmalarını yürüten ekip Hasan ağabeyimin yanında çıktı"

"Katıldığı yayınlarda hakkımda çok güzel şeyler söyleyen sevgili Hasan ağabeyim ise maalesef çevresinde bu işleri yapan kişileri durdurma ihtiyacı bile duymadı. Yine de canı sağolsun. Bu sosyal medya ve saldırıların kimin tarafından yapıldığını incelediğimde karşımdaki tablo daha da ilginçti. 4 sene önce Çebi ile girdiğim yarışta Çebi'nin hem sosyal medya hem seçim çalışmalarını yürüten ekip tamamen Hasan ağabeyimin yanında çıktı. Bu algı çalışmaları karşılık bulmadı"

"Güya kongre üyeleri oylarını satıyorlarmış"

"Dün arkadaşlarım Sayın Arat'ın seçim sürecindeki söylemlerinin olduğu bir liste gitirdiler. Bu söylemlerinden çıkardığım sonuca göre sanki koskoca Beşiktaş camiasında herkes birbirinin devamıymış. Güya herkes pazarlıklarla hareket ediyormuş. Sanki kongre üyeleri oylarını iradeleri dışında kullanıyormuş. Hatta oylarını satıyorlarmış. Ben bir yana bu, camiamıza yapılan çok büyük bir haksızlık değil midir?"

"Öncelikli işimiz futbol takımımızı ayağa kaldırmaktır"

"Bugün Beşiktaşımızın geleceğini oylama zamanıdır. Bugünden sonra ya kırgınlıkları bırakıp kenetleneceğiz ya da bu bölünmüşlük artarak devam edecek. Sevgili Beşiktaşlılar Allah razı olsun. Samimiyetinizi her yerde hissettim. Birbirimize umut olduk. Şimdi birlikte Beşiktaş'a güç olma zamanı. Beşiktaş için çok büyük hayallerim var. Mali durum, iletişim, sportif konular, tesisler... Planımızı sunduk. İlk ve öncelikli işimiz futbol takımımızı ayağa kaldırmaktır. Artık kaybedecek tek bir dakikamız bile kalmamıştır. Çalışmalar hızlıca yapılacak. Sezonun kalanı olabilecek en iyi şekilde tamamlanacak. Önümüzdeki sezona da şampiyonluğun en büyük favorisi olarak başlayacağız. Söz veriyorum"

"Bir Beşiktaşlı olarak asla kimsenin ayağına gitmem"

"Ben özellikle genç kardeşlerime de seslenmek istiyorum. Transfer öyle kurgu resimlerle, selfielerle yapılmaz. Beşiktaş bunlara asla ihtiyaç duymaz. Ben böyle bir şeye asla tenezzül etmem. Bir Beşiktaşlı olarak da asla kimsenin ayağına gitmem. Bir yere gidiyorsam da o futbolcuyu alır, gelirim"

"4 sene içinde 180-200 milyon Euro gelir elde edeceğiz"

"Projelere gelince... Hepsini teker teker anlattık. Detaylarını da somut şekilde paylaştık. Beşiktaş'ı Beşiktaşlıların projeleri kurtaracak. Gerekli ilk yatırımları ben ve arkadaşlarım karşılayacak. 4 sene içinde yaklaşık 180-200 milyon Euro gelir elde edeceğiz. Beşiktaş'ın tüm kamu ve banka borçlarını sıfırlayacağız"

"Ne bankalara 1 kuruş borcumuz ne de devletimize vergi borcumuz kalacak"

"Beşiktaş'ın kurtuluşu dediğimiz projeyi değersizleştirmek için ellerinden geleni yaptılar. Emlak Konut'u arayarak buna nasıl izin verildiğini sordular. İmza atanların kafalarını karıştırmaya çalıştılar. Merak etmeyin, bu hayatta hiçbir şey gizli kalmıyor. Ancak aday olduğum ilk gün de söylediğim gibi ben bugüne kadar sizlere yapamayacağım hiçbir şeyin sözünü vermedim. Tüm bunlara rağmen inşallah biz bu projeyle Beşiktaş'a tarihi bir tapu daha kazandıracağız. Ne bankalara 1 kuruş borcumuz kalacak ne de devletimize vergi borcumuz kalacak"

"Beşiktaş'ı yabancı ülkelerin sermayelerine mahkum mu etmek istiyorsunuz?"

"Yoksa sizlerin bilmediğimiz başka bir planı mı var? Bu projenin hayata geçmesini, borçların kapanmasını istemiyor musunuz? Yoksa Beşiktaş'ı yabancı ülkelerin sermayelerine mahkum mu etmek istiyorsunuz? Bu kulüp, armasında Türk Bayrağı'nı taşıyan en büyük kulüptür. Biz buna asla müsaade etmeyeceğiz"

"Fenerbahçe maçından itibaren bilet fiyatlarını düşüreceğiz"

"Sıkıntıları, üzüntüleri ve çözümleri biliyoruz. Birçok hızlı çözümlerle stat kapasitesini 9 bin 800 kişi arttıracağız. Çalışmaları tamamladık. Misafir tribününde düzenlemeler yapacağız. Önümüzdeki Fenerbahçe maçından itibaren bilet fiyatlarını düşüreceğiz. Öğrenci ve kadınlara pozistif ayrımcılık yapacağız. Kongremize ev sahipliği yapan salonumuz için de çalıştık. Gurur duyacağınız bir çehreye kavuşturacağız. Sponsorluğu tamamlandı. Milyonların önünde yaptık. Kendileri de basın önünde açıklama yaptılar"

"80 dönüm yeni bir arazi için müracaata hazır hale geldik"

"Tesislerimiz de bizim için çok önemli. Nevzat Demir'le ilgili 80 dönüm yeni bir arazi için müracaata hazır hale geldik. Altyapı ve amatör branş sporcularımız için büyüteceğiz ve yeni tesisler inşa edeceğiz. Basketbol, voleybol ve diğer branşlarımızda da hedeflerimiz hep en yukarısı olacak. Avrupa'da da kupalar kazanacağız"

"Hasan ağabeyime bu yarışa kattığı değer için teşekkür ediyorum"

"Bu seçimde projeler yarışsın dedik. Ne mutlu ki en gerçekçi ve en iyi işlerle karşınızdayız. Ayrıca Sayın Arat'ın projelerinde de emekleri geçenlere teşekkür ediyoruz. Hepsi çok değerli. Sevgili Hasan ağabeyime bu yarışa kattığı değer için teşekkür ediyorum. Seçim sonucu ne olursa olsun hepimizin tek sevdasının Beşiktaş olduğunu biliyoruz"

"Artık oyunun kuralları değişecek"

"Değişik ayak oyunlarıyla kulübümüzü yıpratmaya çalışan rakiplere ve federasyona mesaj vermek istiyorum. Artık oyunun kuralları değişecek. Sizler de bilin ki artık çok daha güçlü bir Beşiktaş olacak. Gelin bugün Beşiktaş'ın zor zamanında yanında olanlara oy verin. Beşiktaş'tan asla vazgeçmeyenlere oy verin. Başına ne gelirse gelsin Beşiktaş'tan kopmayanlara oy verin. Gelin bugün kendi hayatını Beşiktaş'a tercih edenlere değil, Beşiktaş'ı tüm hayatına tercih edenlere oy verin"

Hasan Arat: "Ülkemizin gözbebeğidir Beşiktaş"

Öte yandan başkanlık seçimi için kongre salonuna giriş yapan Hasan Arat tezahüratlarla karşılandı. 

Daha sonra Beşiktaş Başkan Adayı Hasan Arat, genel kurul üyelerine hitap etti. Arat'ın açıklamaları şöyle:

"Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılında tüm şehitlerimizi ve ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyorum. 120 yıllık Beşiktaş, Balkan Savaşları'nda, Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda sporcularını şehit vermiştir. Armamızdaki Ay-Yıldız milli mücadelede sporcularını kaybeden Beşiktaş'ın hak edilmiş onurudur. Ülkemizin gözbebeğidir Beşiktaş"

"Sanırım yazıyı yazanlar iyi hazırlamamış"

Beşiktaş'ı yalnız bırakmayacağını ifade eden Arat, "Bu olağanüstü seçime kadar çok zaman kaybettik. 22 Ağustos'ta Beşiktaş'ın kaybedecek 1 günü bile yoktur dedik. Serdal kardeşim 23 gün kala çıktı. Biraz geçti. Olabilir, biz hazırlanıyoruz dedik ama Beşiktaşlı asla pusuda durmaz! Bana biraz önce 20 senedir nerede dedi. Sanırım yazıyı yazanlar iyi hazırlamamış. Benim formam orada duruyor. Oradaki müzede Ay-Yıldızlı formam duruyor. Biz kimseden icazet almadık. Ben yola çıkarken Divan Kurulu'nda 'Ben buradayım' demiştim." dedi.

"Herkesin Beşiktaş'a borcu vardır"

"Beşiktaş'ın kimseye borcu yoktur" diyen Arat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Beşiktaş'ı sahipsiz bırakmayız dediler. Burada Hasan Arat varken, burada efsane futbolcularımız Samet Aybaba, Feyyaz Uçar varken, iş insanlarımız varken Beşiktaş sahipsiz kalır mı? Siz kimi ibrada kimi alkışladıysanız, ona sahip çıktınız! Dün neredeydiniz!" Bugün kendi iradenizle Beşiktaş zihniyetini değiştirebilirsiniz. Bugün kendi iradenizle bir devri sonlandırabilirsiniz. Bugün kendi iradenizle özlediğiniz Beşiktaş'ı geri döndürebilirsiniz. Beşiktaş'ın kimseye borcu yoktur, herkesin Beşiktaş'a borcu vardır"

"Süleyman ağabey evlatların emaneti almaya geliyor"

Seçilmesi halinde Süleyman Seba müzesi yapacaklarını vurgulayan Arat, "Beşiktaş benim de sporculuk yaptığım dönemde sıkıntılı dönemler geçirdi. Ama arkasından onursal başkanımız Süleyman Seba geldi. Tesisleşen, futbolda rekorlar kıran Beşiktaş'ı tabii ki Beşiktaşlılar yönetecek. 12.08.2023'te Seba'nın ölüm yıldönümünde Süleyman ağabey rahat uyu, bıraktığın emaneti almaya geliyoruz dedik! Süleyman ağabeyin evi kayyumda. Yönetim kurulu ile o evi alacağız ve Süleyman Seba müzesi yapacağız. Süleyman ağabey evlatların emaneti almaya geliyor." dedi.

"Onlar TFF'nin icabına bakacak, merak etmeyin"

Çok iyi bir yönetim kadrosu kurduğunu dile getiren Arat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Futbolu artık Beşiktaşlılar yönetecek. Feyyaz Uçar, Samet Aybaba yönetecek. Altyapıya başkan yardımcımız Hüseyin Yücel 10 milyon Euro tahsis etti. Samet Aybaba'nın eline verdi. Kendisi Şan Ökten Tesisleri'ni yapıp kulübümüze hediye edecek. Şan Ökten yıkılırken siz buradaydınız! Finansman modelimiz hazır. Dr. Cüneyt Sezgin, Garanti Bankası yönetim kurulu üyesi. Kabataş Lisesi mezunu. Divan kurulu üyesi. Anlayışa bakın, denetleme kurulundaki kardeşi istifa etti. Sicil kurulundaki arkadaşlar bize SMS yollamaya devam ediyor. Beşiktaş değişecek! Kaan Şakul, Yapıkredi Bankası icra kurulu üyesi. Beşiktaş'ı yaşayan insanlar var burada. Bahçeşehir sponsor oluyor Akatlar'a. Biz yetkiyi bilenlere vereceğiz. Beşiktaş değişecek artık. Burada iki tane yiğit var. Onur Göçmez, Mete Vardar. Onlar TFF'nin icabına bakacak, merak etmeyin"

"Beşiktaş'ı hissettirmeye başlayacağız"

Yeni yönetimle EuroLeague'e katılacaklarını ifade eden Arat, "Tüm olimpik branşlar, olimpiyatlara sporcu hazırlayacak. Dün akşam ne oldu? 15 bin kişiyle basketbolda Fenerbahçe'yi yendik. Bahçeşehir ile birleşiyoruz. EuroLeague'e katılacağız. Biz gönülleri kırarak değil, gönülleri kazanarak buraya geldik. Almanya'ya gittik, temaslarda bulunduk. Şimdi anılarımızı teraziye koyalım. İlk maçımıza nasıl gittik, çocuklarımızı nasıl maçlara götürdük. Ona göre karar verin. Çocuklar, anneler, babalar... Sizleri dinledim. Sizler büyük ve itibarlı Beşiktaş istiyorsunuz. Biz en kısa zamanda onur duyacağınız Beşiktaş'ı hissettirmeye başlayacağız." dedi.

"Yolumuz açık, şansımız bol olsun"

Herkesin taşın altına elini koymasını istediğini ifade eden Arat, "Sizler davamız Beşiktaş diyorsanız, bu devir kapanacak. Beşiktaş'ın köprüden önceki son çıkışı diyorsanız söz sizde! Bu yol Beşiktaşlıların yoludur. Turuncu listemize oy verin. Yolumuz açık, şansımız bol olsun. Allah Beşiktaş'ı ve güzel vatanımızı korusun." dedi.

Beşiktaş'ta rekor katılım!

Kongre üyelerinin oy kullanabilmesi için 21 sandık kuruldu. Genel kurulda 21 bin 219 üye oy kullanabilecek.

Beşiktaş'ta saat 11.00 itibariyle oy verme işlemi başladı. BJK Emlakjet Spor Kompleksi'nde 1,5 yıl boyunca görev yapacak yeni yönetimin belirleneceği seçimde üyelerin oy kullanılması için genel kurul üyelerine 21 sandık hazırlandı.

Kongrede toplam 21 bin 219 üyenin oy kullanacağı öğrenildi.

Ahmet Nur Çebi ile başkan adayları Hasan Arat ve Serdal Adalı oylarını verdi

Beşiktaş Kulübünün olağanüstü seçimli genel kurulunda görevi devredecek başkan Ahmet Nur Çebi ile başkan adayları oylarını kullandı.

BJK Emlakjet Spor Kompleksi'nde düzenlenen kongrede Ahmet Nur Çebi 3, başkan adaylarından Hasan Arat 4, Serdal Adalı ise 8 numaralı sandıkta oylarını verdi.

Hasan Arat, yaptığı açıklamada, genel kurulun hayırlı olmasını dileyerek, "Biraz önce Serdal Bey ve divan kurulu ile toplantı yaptık. Dışarıda kalan arkadaşlarımızın da oy kullanmalarını sağlayacaklar. Katılım 10 bin 800'ü geçti. Biz 12 binlere doğru kongre üyesinin geleceğini düşünüyoruz. Bu, Beşiktaş için önemli bir şeydir. Beşiktaş bundan sonra burada kongre yapmayı hak etmiyor. Beşiktaş çok büyük bir camia. Çok büyük yerde kongre yapacak ve bu düzensizlikler bitecek. Bu yüzden değişim diyoruz. Beşiktaş'ımıza hayırlı olsun." şeklinde konuştu.

Serdal Adalı ise kongrenin Beşiktaş için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kongreye katılım sayısı 12.152

Beşiktaş kongresinde katılım sayısı 12.152 olarak açıklandı.

Oy kullanma sona erdi

Beşiktaş kongresinde oy kullanma işlemi sona erdi.

Beşiktaş'ın 35. Başkanı Hasan Arat oldu!

Beşiktaş Kulübünün olağanüstü genel kurulunda Hasan Arat, rakibi Serdal Adalı'yı geride bırakarak başkanlığa seçildi. BJK Emlakjet Spor Kompleksi'nde düzenlenen kongrede oy sayımı tamamlandı. Hasan Arat, rakibi Serdal Adalı'ya 16. sandıkta 442'ye 234, 17. sandıkta 370'e 293, 19. sandıkta 324'e 192, 20. sandıkta 348'e 182 ve 21. sandıkta 294'e 211 üstünlük kurdu. Toplam 21 sandıkta da Serdal Adalı'yı geçen ve kullanılan oyların 7bin 271'ini alan Hasan Arat, başkanlığa seçildi. Arat, siyah-beyazlı kulübün 35. başkanı oldu. Hasan Arat, başkanlığa seçilmesinin ardından büyük sevinç yaşadı. Arat, yönetim kurulu üyeleriyle salonda bulunan kongre üyelerini selamladı ve tebrikleri kabul etti. Serdal Adalı ise 4 bin 557 oy aldı.

Senin için hazırladığımız haberler