Türkiye Kupası'na oynamadan veda ettiler, TFF'ye itirazda bulundular

Burak Alaca
06.09.2023 - 19:27 | Son Güncellenme: 06.09.2023 - 20:22

Ziraat Türkiye Kupası'na mücadele etmeden kura aşamasında veda eden İnegölspor ve Hakkarispor, Türkiye Futbol Federasyonu'na itirazda bulundu.

Türkiye Kupası'na oynamadan veda ettiler, TFF'ye itirazda bulundular

AJANSSPOR-HABER

Ziraat Türkiye Kupası'nda 1.tur kura çekimi bugün gerçekleşitirildi. Kura çekimi esnasında takım sayısı fazla olduğu için alışılagelmişin dışında bir uygulamaya gidildi.

İnegölspor ve Hakkarispor'a şok

Sports Digitale'nin haberine göre TFF 2. Lig ekibi İnegölspor ve Bölgesel Amatör Ligi ekibi Hakkarispor, 1. tur kura çekiminde takım sayısının fazlalığı nedeni ile maça çıkmadan kupaya veda etti.

Türkiye Futbol Federasyonu'na itiraz ettiler

Haberde iki kulübünde yaşanan bu şaşırtıcı gelişmenin ardından Türkiye Futbol Federasyonu'na itiraz ettiği belirtildi.

İlgini Çekebilir
Beşiktaş'ın yeni transferi Eric Bailly imzayı attı, formayı giydi
Habere Git

12 Bingölspor'dan TFF'ye tepki

Ziraat Türkiye Kupası'nda bu sezon mücadele edecek Bölgesel Amatör Lig takımları bilgilendirme ve kura çekimi toplantısında 12 Bingölspor'un kuradan çıkarılmasına kulüp yönetiminden tepki geldi. 

Kulüp yönetimi tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Bilindiği üzere 12 Bingölsporumuz 2023-2024 sezonu öncesinde Kulüp Başkanımız M.Engin Özturan önderliğinde yönetimsel ve idari anlamda yeni bir yapılanma içerisine girmiş ve bu anlamda ciddi adımlar atmıştır. 2023-2024 sezonu Bölgesel Amatör Ligi müsabaka fikstürü henüz açıklanmamışken teknik ekip ve futbol takımı yapılanmasını tamamlamış, tesisleşme ve İdari kadrolarını güçlü bir şekilde oluşturmuştur.

Yeni yönetim ve idari kadrosuyla sezona şampiyonluk parolası ile çıkan 12 Bingölsporumuza her anlamda ciddi yatırımlar yapılmış, sadece A takım bazında olmayıp şehrimizdeki sporcu gençlerimizin de geleceği için güzel projelerle sağlam temeller atılmıştır. 

"12 Bingölsporumuza yapılmış bir haksızlıktır"

Ancak bugün Türkiye Futbol Federasyonu'nda yapılan Ziraat Türkiye Kupası bilgilendirme ve kura çekimi toplantısında 12 Bingölsporumuz’un kupaya katılım hakkı elinden alınmış olup, henüz sezon başlangıcı yapmayan, herhangi bir yapılanma içerisine bile girmeyen takımlara bu hakkın tanınmış olması alenen 12 Bingölsporumuza yapılmış bir haksızlıktır. 

"TFF'nin bu yanlış uygulamadan vazgeçmesi gerekmektedir"

Bu sebeple Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu yanlış uygulamadan vazgeçmesi gerekmektedir. Kulübümüze yönelik bu kabul edilemez duruma karşı Tüm mecralarda kulübümüzün haklarını sonuna kadar savunacağız. Tüm kamuoyu ve 12 Bingölsporumuza gönül vermiş taraftarlarımız tarafından bilinmelidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler