AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Oyuncu portföyü çok geniş"

İlk Yayınlanma : 11 Haz 2020 - 16:01 / Son Güncelleme : 11 Haz 2020 - 16:24

"Oyuncu portföyü çok geniş"

Fenerbahçe sürpriz bir kararla Süper Lig'in son 8 haftasında takımın başına Tahir Karapınar'ı getirirken, teknik direktör Mehmet Özdilek ve Sinan Kaloğlu Karapınar hakkında konuştu. 

BARIŞ ŞEHİRLİOĞLU - AJANSSPOR

Sezon sonuna kadar Fenerbahçe'nin başında bulunacak olan Tahir Karapınar, yeni sezon ile birlikte altyapı koordinatörü olarak görev yapacak.

Karapınar tercihi şaşkınlıkla karşılanırken sosyal medya üzerinden de bazı eleştiriler yapıldı.

Ajansspor olarak kamuoyunu daha iyi aydınlatmak ve tartışmalara nokta koymak için Tahir Karapınar'ı yakından tanıyan isimlere sorduk.

Mehmet Özdilek ne dedi?

İttifak Holding Konyaspor'da teknik direktörlük yaptığı dönemde Mehmet Özdilek'in yardımcılığını Karapınar yapmıştı.

Erzurumspor Teknik Direktörü Özdilek, 53 yaşındaki isimden övgüyle bahsederken, "Tahir hocanın insani ilişkileri yüksektir. Konyaspor'dayken ekibime aldım. Hem oyunculuğuyla, hem de genç milli takımdaki antrenörlüğü ile tecrübesine güvendiğim biridir. Kişisel ilişkileri ile örnek olabilecek bir insan. Çalıştırdığı milli takımlarda ve kulüplerde kişiliğiyle karakteriyle örnek hocalardandır. Önemli bir göreve getirildi. Büyük kulüplerde çalışmak kolay değil. Gelecek planlamasıyla faydalı olacaktır. Genç milli takımdaki hocalık döneminde ülke futboluna yön veren, genç oyuncu profilini iyi bilen hocalardandı. Geçiş sürecinde böyle bir organizasyon şemasının içinde olacak. Altyapıya katkı vermesi için oraya layık gördüler. Altyapı koordinatörlüğünde çok yarar sağlayacaktır" dedi.

"Genç oyuncu profiline çok hakim"

Eski golcü Sinan Kaloğlu ise Altay'da birlikte forma giydiği Tahir Karapınar'ın teknik özelliklerini anlattı ve "Altay'dan takım kaptanım ve ağabeyim. Gerek kişilği ve gerek de oyunculuğuyla gençlere örnek olmuştur. Bizim gelişimimizde de emeği vardır. Ben ve Çağdaş Atan dahil birçok oyuncuya tecrübesi ile ağabeylik yapmıştır. Yıllarca milli takımın alt yaş gruplarında görev aldı. Futbolu çok iyi biliyor. Çok dürüst ve karakterli bir insandır. Fenerbahçeliler tanımıyor olabilir ama Ege futbolu ve Ege'deki insanlar çok seviyor, saygı duyuyor. En son Mehmet Özdilek ile Konya'da görev yaptı. Pro lisans sahibi ve Türkiye'deki altyapıdaki gençlere ve oyuncu profiline çok hakim. Oyuncu portföyü çok geniş. Her şeyden önemlisi işini her zaman dürüstçe yapmış, çalışkan bir insandır" ifadesini kullandı.

Tahir Karapınar tercihi çok doğru

Fenerbahçe'nin Karapınar'ı tercih etmesinin doğru bir karar olduğunu söyleyen Kaloğlu, "Fenerbahçe'nin kararı son derece olumlu. Bana göre doğru bir tercih. Tabii ki asıl amaç altyapı koordinatörlüğü ama Pro Lisansı oluduğu için son haftalarda takım ile birlikte olacak. Uzun yıllar Süper Lig'de oyunculuk ve kaptanlık yaptı. Yardımcı hocalık da yaptı, Süper Lig'e hakim bir hocadır. Benim düşüncem son haftalara kadar çok sey katacaktır. Futbolcular onu çok sevecektir" açıklamasını yaptı.

"Altyapıda güzel işler yapacak"

Tahir Karapınar'ın altyapıda güzel işler yapacağını söyleyen Sinan Kaloğlu, "Altyapıda da güzel işler yapacaktır. Fenerbahçe altyapısında da değerli hocalar var, onlarla birlikte daha iyi olacaktır. Altyapı kurgusunu çok iyi bilen bir insan. Tüm yaş gruplarına da hakim. Gerek milli takımda, gerekse çalıştırdığı takımlarda elindeki genç oyuncu skalası çok genişti. Kulüplerimiz koronavirüsten sonra zaten ekonomik sorunlar yaşıyorlar. Bu nedenle altyapıya önem vermek zorundalar. Yabancı oyuncular dahil artık eskisi gibi ücretlerin olacağını sanmıyorum. Bu da yerli genç oyunculara fırsat olacak. Tahir hoca bu tip oyuncuları bulup çıkarmakta iyidir" diyerek sözlerini tamamladı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.