"Oyuncularımıza hiçbir yerden talep gelmedi"

06.10.2020 - 14:27 | Son Güncellenme: 06.10.2020 - 14:34

Son dakika haberleri... Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, sarı-kırmızılıların dün gerçekleştirdiği toplantı hakkında açıklamalar yaptı. İşte detaylar...

"Oyuncularımıza hiçbir yerden talep gelmedi"

Galatasaray'da ikinci başkan Yusuf Günay, dün stadyumda yapılan toplantı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

"Herkes görevinin başında"

Galatasaray'ın şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu ifade eden ve Fatih Terim ile yönetim arasında herhangi bir sorun olmadığını açıklayan  Günay, "Sayın Başkanımızın ricası üzerine hocamızı ben davet etmiştim. Gayet güzel bir toplantı oldu. Bu konuda söylenenlerin tamamı spekülasyondur, hiçbirinin gerçek değeri yoktur. Galatasaray Futbol Takımı bu sene yine şampiyonluğun en büyük adayıdır. Florya'da idari ve sportif yapılandırma konusunda bazı kararlar aldık. Bu kararları uygulamaya koyacağız. Biz takımımıza güveniyoruz. Hocamız zaten Türk futbolunun bir numarası. Bizi herhangi bir şekilde tereddütte sokacak hiçbir husus yoktur. Herkes görevinin başında, tam bir konsantrasyon içinde sezonu başarıyla bitireceğimize inancımız tam" dedi.

"Taraftar tepkide haklı"

Transfer yapılmadığı için taraftar tepkisini haklı bulduğunu söyleyen Yusuf Günay, "2018 yılının ocak ayında göreve geldiğimizden beri 6. transfer dönemi sona erdi. Kabaca baktığımızda bu transfer dönemleri içinde toplam 42 milyon Euroluk oyuncu transfer ettik, 61 milyon Euroluk da oyuncu satışı yaptık. Yani 20 milyon Euro civarında artıyla kapattık. Elbette ki taraftar tepkisinde haklıdır. Taraftar zaten bizim her şeyimiz. Taraftarın tepkisine herhangi bir tepki göstermemiz söz konusu değil. İlerleyen günlerde yönetimin de haklı olduğu görülecektir" ifadelerini kullandı

Günay şöyle devam etti: "Belki bir iletişim hatası olabilir, bunları kabul ediyorum. Ancak Galatasaray'ın menfaati olan neyse bizim şu an yaptığımız odur. Göreve geldiğimiz ayda Galatasaray'ın borçları yaklaşık 300 milyon Euroyken, bugün 200 milyon Eurolara düşmüştür. Ayrıca Florya da yine kulübümüze geri kazandırılmıştır. Bu sürede çok önemli olan şey, UEFA ile yapılan anlaşmanın şartları yerine getirilmiştir. Bunun önemi önümüzdeki süreçte çok daha iyi ortaya çıkacak. Nasıl ki bugün bazı takımlar Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkı olduğu halde katılamıyorsa, önümüzdeki süreçte de bazı takımları bu durum bekliyor. Ancak bunlardan biri Galatasaray olmayacak. Biz geleceği de planlamak durumundayız. Bu süreçte Galatasaray 2 şampiyonluk yaşadı, 27 kupa aldı. Pandemi döneminde Galatasaray faaliyetlerini artıda kapatmıştır"

"Her hafta hakaret ediyor"

Yusuf Günay, kulübün eski yöneticilerinden Fatih Altaylı'nın kulüp başkanı Mustafa Cengiz ve yönetimine yönelik sözlerinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Galatasaray'da kaos ortamı oluşturmaya yönelik bazı girişimlerin olduğunu ileri süren Günay, "Bir tanesi Sayın Fatih Altaylı. Her hafta Galatasaray Kulübü yönetimini ve başkanını hedef alarak, hakarette bulunarak program yapmaktadır. Basın özgürlüğü bu değil. Elbette ki eleştiriyi herkes yapabilir. Galatasaray Kulübü Başkanı'nın zeka seviyesiyle alay etmek, yönetimine hakarette bulunmak... Dün akşamki programda ben kulaklarıma inanamadım. Bizim efsanemiz, Galatasaray'ın teknik direktörü, Türkiye'nin futbolda bir numarası Fatih Terim için 'Koridorlarda yönetim kuruluna küfür ederek dolaşıyordu" diye bir ifade kullandı. Belki hocamız buna cevap verecektir ama böyle bir şey asla söz konusu değil. Bu nasıl bir Galatasaraylılıktır. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Bu kaos oluşturma gayretlerine rağmen biz Galatasaray'ın menfaatlerine uygun bir şekilde son saniyeye kadar çalışacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Süper Lig'de Kasımpaşa ile oynadıkları maçın ardından futbolcuları Radamel Falcao ile ilgili herhangi bir değerlendirmede bulunmamasına rağmen sosyal medyada bu yönde ifadelerin yer aldığını belirten Günay, "Tamamen uydurma. Bunun neden yapıldığını araştırırken, cevabını buldum. Bir orta oyunu, bir tiyatro. Çanak soru sormakla görevli arkadaşımız. 'Şöyle bir twitti kim yazabilir?' diye soruyor. Fatih Altaylı, 'Yazsa yazsa Yusuf Günay yazar' diyor. Benim ağzımdan böyle bir cümle çıkmadı. Böyle cümle demediğim halde bunu demişim gibi yapmak ve bunun üzerine senaryo kurmak... Ayıptır. Ben annemi yeni toprağa verdim. Benim anneme küfür ettirecek düzmece senaryolar yaptırmasınlar. Bu doğru bir şey değil." ifadelerini kullandı.

"Yeni gelir kaynakları bulduk"

Dünyada bir ilki başardıklarını dile getiren Günay, "Galatasaray 6 aylık pandemi sürecini artıda kapattı. Yeni gelir kaynakları bulduk. Dünyada yeni gelir kaynakları bulan belki de tek kulübüz." dedi.

"Talep olmadı"

Oyuncu satamama konusunda eleştirilere cevap veren Günay, "Satmak istediğimiz futbolcularla ilgili en büyük engel yine pandemi. Tüm kulüplerin gelirleri azaldığı için bütün dünyada transfer hareketliliği son derece düşük oldu. Düşündüğümüz, planladığımız bazı satışlarımız vardı ama bunlar olmadı. Çünkü talep gelmedi" şeklinde görüş belirtti.

'Fenerbahçe daha çok transfer yaptı' yorumu

Fenerbahçe'nin limitinin daha az olmasına rağmen daha çok transfer yapması ile ilgili sorulan bir soruyu yanıtlayan Günay, "Rakiplerin transferleriyle ilgili konuşmamız doğru olmaz. Limit konuları TFF ile ilgili. Federasyon limit konusunda gereken incelemeleri yapacaktır. Biz 30 milyon TL artıdayız. Telles'in Manchester United'a transferinden gelecek para buna dahil değil." ifadelerini kullandı.

Senin için hazırladığımız haberler