AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ozan Kabak: "Van Dijk bana ipuçları veriyor"

İlk Yayınlanma : 29 Nis 2021 - 14:09 / Son Güncelleme : 29 Nis 2021 - 14:14

Schalke 04'ten Liverpool'a kiralanan Ozan Kabak, idolü olan Virgil Van Dijk'tan rakip analizlerine birçok konuda açıklama yaptı. İşte Ozan Kabak röportajı...

Ozan Kabak: "Van Dijk bana ipuçları veriyor"

AJANSSPOR - DIŞ HABER

Milli stoper Ozan Kabak, Liverpool'un resmi internet sitesine kendisi, tecrübeleri ve takım hakkında açıklamalarda bulundu.

"Çabuk olgunlaştım"

Erken yaşta Şampiyonlar Ligi ve Bundesliga'da oynayarak tecrübelendiğini söylene Kabak, "18 yaşımda Galatasaray ile Şampiyonlar Ligi'nde oynadım. Her maçı kazanmak zorundaydık. Her hafta mutlu etmen gereken taraftarlar vardı. Benden beklentileri büyüktü ve bu çabuk olgunlaştırıyor." dedi.

"Bana ipuçları veriyor"

İdolu Virgil van Dijk'tan ipuçları aldığını söyleyen genç stoper, "Van Dijk bana bazı ipuçları verdi. Savunmacılar birbirlerini iyi anlamalı. Van Dijk da bana yararlı şeyler anlattı ve bu bana yardımcı oldu." ifadelerini kullandı.

"Rakipleri analiz ediyorum"

Rakip forvet analizlerini nasıl yaptığını açıklayan Kabak, "Maçtan oynayacağımız rakipteki forvetleri analiz ediyorum ve bunun üzerine çalışıyorum. Forvetlerin hangi ayaklarının güçlü olduğu ve yetenekleri üzerine çalışıyorum." şeklinde konuştu.

"Tehlikeyi koklamalısınız"

Savunmacının akıllı olması gerektiğini söyleyen Kabak, "Savunmacı olarak tehlikeyi koklamalı ve oraya gidip önlemi almalısınız. Zeki olmanız gerekiyor." diyerek sözlerini noktaladı.

Ozan Kabak'ın Liverpool performansı

Bu sezon Liverpool ile toplamda 13 maça çıkan Ozan Kabak henüz gol veya asist katkısı yapamadı.