AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ozan Tufan'a görev! Yeni sezonda...

İlk Yayınlanma : 19 May 2020 - 08:55 / Son Güncelleme : 19 May 2020 - 08:58

Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu'nun vedasıyla birlikte yeni sezonda saha içi liderin kim olacağı merak konusuydu. Sarı-lacivertliler, Ozan Tufan'da karar kıldı. Tufan, artık bambaşka bir rol üstlenecek.

Ozan Tufan'a görev! Yeni sezonda...

Fenerbahçe’de yeni sezonla birlikte büyük bir değişim yaşanacak. Emre Belözoğlu’nun futbol kariyerini tamamlayıp sportif direktör olarak devam etmesiyle birlikte tecrübeli ismin görevini Ozan Tufan alacak, takımın liderliğine o oturacak.

Lider Ozan Tufan

Özellikle koronavirüs salgını sebebiyle artık yurtdışından istenen oyuncuların alınması zor hale geldi. Bu nedenle yerli isimlere yönelen sarı-lacivertli takımda oyuncu grubunun şefliğini de Ozan Tufan üstlenecek.

Kaptanlık da verilebilir

Skorer'in haberine göre; sarı-lacivertli takımla sözleşmesini uzatan ve 2023’e kadar imza atan yıldız futbolcu, artık takımın en önemli ismi konumuna gelecek. Luiz Gustavo’nun takımda kalıp kalmamasına göre kaptanlık görevinin bile verilme düşüncesi bulunuyor.

İmza parası alabilirdi ama bunu düşünmedi

Ozan Tufan’ın özellikle sezon içinde sözleşmeye imza atması sarı-lacivertli yönetim tarafından takdir edildi. Yıl sonunda bonservisini alıp istediği kulübe bedava gitme hakkı bulunan 25 yaşındaki orta saha, bunu kullanıp ayrıca imza parası da alabilirdi.

Ozan Tufan, kulüp içinde takdir edildi

Bu avantajlı duruma rağmen Fenerbahçe’ye borcunu ödemek istediği için erken imza atan Ozan Tufan, bu tavrı sonrası kulüp içinde daha da büyüdü.

Yönetime fikrini söyledi

Teknik adam konusunda da Ozan Tufan’ın görüşlerinin alındığı öğrenildi. Samandıra’yı, Fenerbahçe’yi ve oyuncu grubunu yakından tanıyan Ozan’ın bu konuyla alakalı olarak yönetime fikirlerini aktardığı belirtildi.