AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Özdemir'den önemli açıklamalar: Fenerasyon, 1959 öncesi şampiyonluklar, seyirci...

Ajansspor Editör
Salim Manav
İlk Yayınlanma : 24 May 2021 - 14:26 / Son Güncelleme : 24 May 2021 - 15:45

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir gündeme dair açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Özdemir, beIN SPORTS'a yaptığı açıklamada her takıma eşit mesafede olduklarını belirtti.

Herkese eşit mesafede olduklarını ifade eden Nihat Özdemir, "Eleştirilmemek mümkün değil, bizim aldığımız her karar Türkiye'deki futbol için. Herkese eşit mesafede olmaya çalışıyoruz. Zorlu bir yılı geride bıraktık. Play-Off finalleri kaldı. Sezona 11 Eylül'de başladık, devre arası vermeden 42 hafta oynadık. Kulüpler Birliği'nden küme düşmeme konusunda toplu bir karar geldi, biz çok düşündük. Onlara hak vererek, düşmeyi kaldırmıştık. Zor bir sene oldu ama biz ve kulüplerimiz, birbirimize destek olduk. Belki 25-26 yıldır böyle bir lig yaşanmadı. Son haftaya 3 takım, eşit şansla girdi. Son 3 haftadaki maçları aynı gün ve aynı saatte başlattık." ifadelerini kullandı.

'Fenerbahçe iyi transfer yaptı'

'Fenerasyon' benzetemesine tepki gösteren Özdemir, "Fenerbahçe çok iyi bir kadro kurdu, çok transfer yaptı. Sezona da iyi başladılar. Fenerbahçe şampiyon olacak, TFF de yardım edecek, isimleri zaten 'Fenerasyon' dediler. Bu sefer Galatasaray öne geçmeye başladı, plan program böyle işliyor dediler. Beşiktaş öne geçti, Beşiktaş'a düzen var dediler. Son haftada, 3 takım da eşit şansla son haftaya girdi. Sezon içinde konuşulanların dedikodudan öteye gidemediğini hep birlikte gördük." dedi. 

1959 öncesi şampiyonluklar ve yabancı sayısı açıklaması

1959 öncesi şampiyonluklar ve yabancı sayısı hakkında ise Özdemir, "En doğru kararı, en kısa sürede alırız. TFF arşivlerinde her şey mevcuttur. İncelemeler devam ediyor. En kısa zamanda ilan etmeyi düşünüyoruz. Bir kısım memnun olacak, bir kısım memnun olmayacak. Yabancı sınırı konusunda Kulüpler Birliği, serbestliğin sürmesini istiyor. Bunu inceliyoruz, en kısa sürede kararı vereceğiz. Gelecek sezon için alınan bir karar vardı. 14 sözleşme yapabilecek ama en fazla 8 yabancı sahada olacaktı. Kulüplerden talep geldi. Pandemi nedeniyle 1 yıl öteledik bunu." şeklinde konuştu.