ÖZEL - "2-3 oyuncu daha transfer edeceğiz"

10 Ağustos 2017 11:11- Son Güncelleme - 10 Ağustos 2017 11:11
Google news abonelik

AJANSSPOR ÖZEL -  Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Aytemiz Alanyaspor’un Sportif Direktörü Taner Savut, Radyospor’da yayınlanan Haber Aktif programında Emrah Karalinç ve İlker Koç’un sorularını yanıtladı. Transfer çalışmaları hakkında bilgiler veren Savut, Süper Lig’deki hedeflerini de açıkladı. Savut’un Radyospor’da yaptığı açıklamalar şu şekilde :

"İyi bir sezon öncesi dönem geçirdik"

"İyi bir sezon öncesi dönem geçirdik"

Sezon hazırlıklarına 1 Temmuz itibarıyla kendi tesislerimizde başladık, ardından Erzurum ve Avusturya’da bir kamp yaptık. 5 gündür Alanya’dayız. Sakatlıksız bir dönem geçirdik. İyi hazırlandık, iyi çalıştık. Transfer çalışmalarımızı da yürüttük. Eksik bölgelerimizi tamamlamaya çalıştık. Bunu da büyük oranda gerçekleştirdik. Her Süper Lig takımı gibi tam hazır değiliz. Lige iyi başlamak için gerekli hazırlıkları yaptığımızı düşünüyorum. Sezona iyi başlamak istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz.

Kasımpaşa maçı hakkında...

Kasımpaşa maçı hakkında...

Hedefimiz tabi ki lige iyi bir başlangıç yapmak. Rakibimiz Kasımpaşa da ligin iyi takımlarından biri. İyi bir maç olacağını düşünüyorum. Evimizde oynuyor olmamız, kazanma arzumuzu daha da artırıyor. Bunun için sahaya çıkacağız. Her maç için bu parolayla çıkacağız. Lige iyi başlamak için oyuncularımız mücadele verecek. Bize elimizden gelenin en iyisini yapmak düşüyor. Bunu da yapacağız.

"2-3 oyuncu daha kadromuza katacağız"

"2-3 oyuncu daha kadromuza katacağız"

Planladığımız 2-3 bölgemiz var. Buralara takviye yapmayı düşünüyoruz. Ama bazı kriterlerimiz olacak. Kamp görmüş, hazır futbolcular almak istiyoruz. Bu biraz süreç alıyor ve transfer sürecini zorlaştırabiliyor. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. 2-3 oyuncu daha kadroya katmayı planlıyoruz. Kanat oyuncusu ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Eğer bizi tatmin edecek bir stoper çıkarsa onu da kadromuza dahil ederiz. Oyuncu hazırlamak için zaman kaybetmek istemiyoruz. Belirlediğimiz kriterlere uyarsa ve şartlar oluşursa bu oyuncuları kadroya katacağız.

"Öncelikli hedefimiz ligde kalabilmek"

"Öncelikli hedefimiz ligde kalabilmek"

Alanyaspor’un öncelikli hedefi ligde kalacak puanı toplamaktır. Bu puanı hangi haftada topladığımız ikinci hedefimizi belirler. Mesela ; 40 puan gibi bir hedefi 25. haftada toplarsak farklı bir hedefle devam ederiz. Öncelikli hedefimiz her Anadolu takımının olduğu gibi ligde kalacak puanı toplamaktır. Daha sonra diğer hedefi belirleriz. Hem Süper Lig takımlarının yaptığı transferler hem de aşağıdan gelen takımlar iyi transferler yaptı. İyi bir lig olacağını düşünüyorum.

"Taraftarlarımızla birlikte daha güçlüyüz"

"Taraftarlarımızla birlikte daha güçlüyüz"

Taraftarlarımızı tribünde görmek bizim için çok keyifli. Futbol, izleyicisiyle bir bütündür. Biz taraftarımızdan yana saha olayları anlamında sıkıntı yaşamıyoruz. Taraftarlarımızı stadyumda görmek istiyoruz. Biz taraftarlarımızla birlikte daha güçlüyüz. Onların desteği hedefimize ulaşmamız için önemli. Spor Toto Süper Lig ve diğer liglerde yer alan kulüplere sakatlıksız, güzel bir sezon diliyorum.

YASAL UYARI : BU HABER AJANSSPOR.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ.