Ankaragücü, Mert Hakan Yandaş'ı şikayet etmişti! TFF kararını verdi

Orhan Gülek
01.03.2024 - 19:08 | Son Güncellenme: 02.03.2024 - 00:02

Son dakika spor haberleri... TFF, Ankaragücü'nün Fenerbahçeli Mert Hakan Yandaş için şikayet başvurusunu reddetti. İşte tüm detaylar...

Ankaragücü, Mert Hakan Yandaş'ı şikayet etmişti! TFF kararını verdi

Salim MANAV - AJANSSPOR

Ankaragücü Kulübü, Fenerbahçe ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final maçında Mert Hakan Yandaş'ın tribünlere ettiği küfürleri için TFF'ye başvuruda bulunmuştu. Konuyla ilgili TFF kararını verdi.

İşte TFF'nin reddetme sebebi

Ulaşılan bilgilere göre TFF, Ankaragücü'nün Fenerbahçeli Mert Hakan Yandaş için şikayet başvurusunu reddetti.  

Türkiye Futbol Federasyonu, şikayet dilekçesinin reddetme sebebini işte aşağıdaki maddede açıkladı: 

MADDE 11 -VİDEO YARDIMCI HAKEM Türkiye Kupası Son 16 Turu, Çeyrek Final, Yarı Final ve Final müsabakalarında, Futbol Oyun Kuralları ve bu kurallara dahil edilen VAR Protokolüne uygun olarak çevrim içi Video Yardımcı Hakem Sistemi kullanılacaktır. 

"VAR sisteminin uygulandığı maçlarda uygulanmaz"

Bununla birlikte Futbol Disiplin Talimatanın "Deliller" başlıklı 75. maddesinin 2. fıkrası ise;

MADDE 75 -DELİLLER (2) Sözlü olarak gerçekleştirilen disiplin ihlallerinde, resmi yayıncı kuruluş görüntüleri, izleyen kişiler tarafından ihlal olarak algılanacak tarzda söz için de delil olarak kabul edilebilir. VAR sisteminin uygulandığı müsabakalarda bu madde hükmü uygulanmaz şeklindedir.

İlgili müsabakada statü gereği VAR Uygulaması yapılmış olup, Futbol Disiplin Talimatının yukarıda belirtilen ilgili hükmü uyarınca; VAR sisteminin uygulandığı müsabakalarda sözlü olarak gerçekleştirilen disiplin ihlallerinde ilgili madde hükmünün uygulanmayacağının belirtilmesi; ayrıca müsabaka görevlilerinin raporlarında da iddialarınıza ilişkin herhangi bir husus bulunmadığının tespit edilmiş olması nedeniyle; şikayet dilekçenize yönelik olarak bir işlem yapılamayacağı hususunu bilgilerinize rica ederiz.

İlgini Çekebilir
TFF açıkladı! VAR SUPPORT uygulaması başlıyor
Habere Git

Ankaragücü - Fenerbahçe maçında ne olmuştu?

Türkiye Kupası çeyrek final maçında Ankaragücü, Fenerbahçe'yi 3-0 yenerek adını yarı finale yazdırmıştı.

Maçın ardından Fenerbahçeli Mert Hakan Yandaş'ın, tribünlere yönelik hareketleri ve birtakım ifadeleri olmuştu.

Ankaragücü harekete geçmişti

Söz konusu görüntüler sonrası Ankaragücü harekete geçmişti.

Ankara temsilcisi, Fenerbahçeli futbolcu Mert Hakan Yandaş'ın Türkiye Kupası çeyrek finalinde tribünlere yönelik hareketi sebebiyle TFF'ye başvuruda bulunulacağını açıklamıştı.

Maç sonu gerginlik olmuştu

Ankaragücü'nün 3-0'lık galibiyetiyle sona eren maçın son anlarında Oosterwolde ile Pedrinho arasında kısa süreli bir gerginlik yaşanmış, bitiş düdüğüyle birlikte Mert Hakan Yandaş ve Kazımcan Karataş'ın başrolde olduğu bir tartışma daha alevlenmişti.

Diğer oyuncular ve teknik heyetleri araya girmesiyle ikili arasındaki tartışma büyümezken Mert Hakan Yandaş'ın çok öfkeli olduğu görüldü.

Senin için hazırladığımız haberler